Microsoft pracuje nad nową linią smartfonów z Androidem? To ma sens

Lumia 950 z Androidem z pewnością znalazłaby wielu nabywców
Lumia 950 z Androidem z pewnością znalazłaby wielu nabywców
Miron Nurski

16.07.2018 09:34, aktual.: 21.07.2018 17:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatni smartfon Microsoftu - Lumia 650 - ujrzał światło dzienne w lutym 2016 roku, czyli niemal 2,5 roku temu. Choć mobilny Windows jest już martwy, w temacie własnych telefonów amerykański gigant mógł jeszcze nie powiedzieć ostatniego słowa.

"Zupełnie nowa seria smartfonów Microsoftu z Androidem"

Christopher Fernandes z serwisu Windows Latest skontaktował się ponoć ze sklepem Microsoft Store w celu ustalenia, czy twórcy Windowsa planują wypuścić nowe smartfony Lumia. Podczas krótkiej rozmowy pracownik firmy miał zdradzić, że:

  • Microsoft pracuje nad kolejnymi smartfonami, ale będzie to \nowa linia;
  • smartfony będą działać pod kontrolą Androida;
  • nadchodzące modele będą brandowane przez Microsoft.

Nie wiadomo, na ile te doniesienia są prawdziwe, bo wspomniany pracownik Microsoftu chciał ponoć zachować anonimowość. Niemniej doniesienia te nie brzmią niewiarygodnie.

Microsoft już teraz sprzedaje przecież smartfony z Androidem

Gdy przejdziecie do sekcji "telefony" na stronie amerykańskiego Microsoft Store'a, ujrzycie jedynie 3 modele: Galaxy S9, Galaxy Note8 oraz Razer Phone. Co je łączy? Wszystkie mają Androida.

Microsoft sprzedaje smartfony z Androidem
Microsoft sprzedaje smartfony z Androidem

Wybrani partnerzy Microsoftu preinstalują na swoich smartfonach jego aplikacje (m.in. pakiet biurowy Office czy Skype). Firma Satyi Nadelli promuje je natomiast jako "kompatybilne z Microsoft Launcherem", który skądinąd stał się ważnym elementem mobilnej strategii Microsoftu.

Microsoft nieustannie wypuszcza ponadto nowe aplikacje i usługi na Androida

Oprócz Microsoft Launchera warto również wspomnieć o:

Na razie te apki znajdują się w fazie rozwojowej, a na ich komercyjny start trzeba będzie poczekać jeszcze przynajmniej kilka miesięcy.

W świetle ostatnich działań Microsoftu, seria własnych smartfonów z Androidem zdaje się być dość naturalnym posunięciem

Skoro firma i tak sprzedaje smartfony z Androidem i rozwija masę usług na tę platformę, dlaczego nie spróbować zarobić na własnych urządzeniach? Microsoft jest świadomy, że jego porażka na mobilnym rynku to kwestia oprogramowania, a nie warstwy sprzętowej, która zawsze stała na wysokim poziomie. "Ale bym kupił taką lumię z Androidem" - nie zliczę, ile razy słyszałem to zdanie.

Your Phone pozwoli łatwo synchronizować dane między pecetem a smartfonem
Your Phone pozwoli łatwo synchronizować dane między pecetem a smartfonem

Microsoft wciąż dysponuje całym arsenałem patentów i technologii, które zostały mu po przejęciu Nokii. Smartfon z Androidem i aparatem PureView? To byłoby coś.

Jak jednak wspomniałem - na razie ciężko uznać te doniesienia za potwierdzone, bo nawet jeśli pracownik Microsoftu faktycznie udzielił takich informacji, nie ma pewności, czy dysponował dobrymi danymi.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)