Microsoft: sprzedamy 30 mln smartfonów z Windows Phone 7 do końca 2011 roku

Microsoft: sprzedamy 30 mln smartfonów z Windows Phone 7 do końca 2011 roku28.05.2010 09:45
fot. mobiletechworld.com
fot. mobiletechworld.com
Simblog.pl

Microsoft głęboko wierzy w sukces nowej odsłony swojego mobilnego systemu operacyjnego. Wczoraj podczas konferencji ReMIX, która odbyła się w Paryżu, firma zaprezentowała dosyć odważną prognozę sprzedaży dotyczącą smartfonów z Windows Phone 7. Producent spodziewa się, że do końca 2011 roku sprzedanych zostanie aż 30 milionów telefonów z tymże systemem.

Microsoft przewiduje, że około 40 procent wszystkich sprzedanych w 2011 roku telefonów będzie wyposażona w system operacyjny. W 2010 roku ilość rozprowadzonych smartfonów ma wynieść jedynie 14%. Microsoft planuje przyczynić się do znacznego wzrostu sprzedaży telefonów z systemem. Producent całkiem optymistycznie zakłada, że sprzeda do końca przyszłego roku aż 30 milionów smartfonów.

Czy jest to możliwe? Jak słusznie zauważył IntoMobile, Apple od premiery pierwszego iPhone'a sprzedał 50 milionów swoich telefonów wszystkich generacji razem wziętych. Na sukces Microsoftu będzie jednak pracować kilku innych producentów. LG, Dell, HTC i Samsung zapowiedzieli już wypuszczenie na rynek co najmniej jednego smartfona z Windows Phone 7. Urządzenia trafia na rynek prawdopodobnie w drugiej połowie tego roku.

Co myślicie o śmiałym planie Microsoftu?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)