Microsoft umożliwi streamowanie gier z Xboxa na smartfony i tablety?

Gry z Xboxa na Windows Phone'a?
Gry z Xboxa na Windows Phone'a?
Źródło zdjęć: © windowscentral
Mateusz Żołyniak

16.12.2014 22:21, aktual.: 16.12.2014 23:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ZDNet donosi, że Microsoft pracuje już nad innowacyjną technologią, która umożliwi streaming gier i aplikacji na telefony i tablety. Co o niej wiadomo?

Mary Jo Foley z ZDNet sugeruje, że gigant z Redmond rozpoczął już prace nad nową usługą chmurową. Projekt ten ma być rozwijany przez zespół „Arcadia” (jego nazwa odnosi się do planety z fikcyjnego świata z gier serii „Halo”), który będzie zajmować się rozwiązaniami wzbogacającymi platformę Windows. Usługa ma wykorzystywać technologię Microsoft Azure i najprawdopodobniej będzie podobna do anulowanego projektu Rio.

Rozwiązanie, które zostało pokazane na wewnętrznym spotkaniu pracowników Microsoftu w ubiegłym roku, miało umożliwić strumieniowanie gier z Xboxa na inne urządzenia. Projekt zespołu Arcadia ma wspierać nie tylko gry, ale i wybrane aplikacje. Zamieszczona przez giganta z Redmond oferta pracy może wskazywać do tego, że usługa będzie kompatybilna ze sprzętem opartym na Androidzie i iOS - w ogłoszeniu widnieje, że mile widziana jest znajomość innych platform mobilnych.

Może oznaczać to, że Microsoft chce oferować opcję streamingu gier z Xboxa na jak największej liczbie urządzeń. Mary Jo Foley sugeruje również, że gigant może myśleć nad przenoszeniem aplikacji z Androida i iOS do chmury, skąd będą one strumieniowane do Windows Phone'ów. Bardziej prawdopodobna jest pierwsza opcja, ale na chwilę obecną ciężko napisać coś więcej o tym rozwiązaniu. Projekt jest dopiero rozwijany i minie jeszcze wiele miesięcy zanim trafi na rynek.

Chmura to przyszłość, więc zaangażowanie firmy z Redmond w jej rozwój nie dziwi. Warto dodać jednak, że nie jest to jedyne rozwiązanie chmurowe, nad którym pracuje obecnie MS. Choćby parę miesięcy temu pojawiły się wzmianki o projekcie DeLorean działu Microsoft Research, który miał usprawnić granie online.

Źródło: ZDNet via TheVerge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także