Microsoft Your Phone oficjalnie. Twój telefon lepiej dogada się z komputerem z Windowsem 10

Microsoft Your Phone oficjalnie. Twój telefon lepiej dogada się z komputerem z Windowsem 10

Microsoft Your Phone oficjalnie. Twój telefon lepiej dogada się z komputerem z Windowsem 10
Miron Nurski
08.05.2018 10:11, aktualizacja: 08.05.2018 12:11

Ruszyła konferencja Build 2018, podczas której Microsoft ujawnia nowości związane ze swoimi usługami. Pierwszego dnia gigant zapowiedział głębszą integrację Windowsa 10 ze smartfonami z Androidem oraz iOS-em.

Z mobilnym Windowsem Microsoftowi nie wyszło, więc gigant szuka szczęścia na systemach rywali. Nie tylko wypuścił na nie tonę własnych aplikacji, ale i dba o coraz głębszą integrację. Teraz podjął kolejne kroki w celu ułatwienia życia użytkownikom Windowsa 10 oraz Androida lub iOS-u.

Timeline, czyli zacznij pracę na telefonie, a skończ na komputerze. Lub odwrotnie

Microsoft szykuje realną alternatywę dla Continuity Apple'a. Timeline to menedżer zadań, który jest synchronizowany między urządzeniami i zawiera związane z poszczególnymi aplikacjami aktywności z ostatnich 30 dni.

Timeline to wspólny menedżer zadań dla pecetów i smartfonów
Timeline to wspólny menedżer zadań dla pecetów i smartfonów

Na Windowsie 10 funkcja ta zadebiutowała w kwietniu, ale wkrótce dostęp do Timeline'u będą mieli także użytkownicy iPhone'ów oraz smartfonów z Androidem. W praktyce oznacza to tyle, że jeśli 4 dni temu edytowałeś na komputerze jakiś dokument, będziesz mógł odnaleźć tę aktywność na osi czasu z poziomu telefonu i w sposób płynny przejść do dalszej edycji.

Analogicznie ma to działać w przypadku wielu różnych aplikacji, choć - rzecz jasna - programiści muszą się zatroszczyć o kompatybilność wersji mobilnej i desktopowej swojej apki. Czas pokaże, czy Microsoftowi uda się ich przekonać, że warto.

Na urządzeniach z Androidem Timeline będzie dostępny z poziomu Microsoft Launchera. W przypadku iOS-u - ze względu na systemowe ograniczenia - trzeba będzie sięgnąć po przeglądarkę Microsoft Edge, która niestety na razie nie jest dostępna w Polsce.

Your Phone, czyli dobierz się do danych na telefonie bez wyciągania go z kieszeni

Your Phone to aplikacja na Windowsa 10, która służy do synchronizowania danych między telefonem a komputerem. Z poziomu aplikacji użytkownik będzie miał dostęp do powiadomień, zdjęć oraz wiadomości.

Your Phone pozwoli łatwo synchronizować dane między pecetem a smartfonem
Your Phone pozwoli łatwo synchronizować dane między pecetem a smartfonem

Użytkownik będzie mógł przykładowo zrobić zdjęcie telefonem i schować go do kieszeni, a następnie otworzyć aplikację Your Phone na komputerze i jednym ruchem przeciągnąć fotkę ze smartfona do edytowanego dokumentu. Możliwe będzie także wysyłanie i odbieranie SMS-ów na komputerze.

Na nowości jeszcze trochę poczekamy

W pierwszej kolejności nowe funkcje będą stopniowo udostępniane użytkownikom deweloperskiego programu Windows Insider, aby programiści mogli już zacząć przygotowywać swoje aplikacje.

Na komercyjny start trzeba będzie zapewne poczekać przynajmniej kilka miesięcy. Prawdopodobnie do aktualizacji Windowsa 10 (Redstone 5), która powinna ruszyć w drugiej połowie roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)