Microsoft wydaje klawiaturę dla Android Wear. Firma oszalała? Wręcz przeciwnie

Microsoft wydaje klawiaturę dla Android Wear. Firma oszalała? Wręcz przeciwnie

This old typewriter keyboard type
This old typewriter keyboard type
Źródło zdjęć: © shutterstock
Mateusz Żołyniak
12.10.2014 14:18, aktualizacja: 12.10.2014 16:18

Może wydać się to nieco szalone, ale gigant z Redmond wydał właśnie kolejną aplikację na... urządzenia z Android Wear. Microsoft może mieć jednak interes we wzmacnianiu ekosystemu konkurenta.

"Analogowa klawiatura" dla zegarków

Jakiś czas temu MS udostępnił dedykowaną zegarkom z Android Wear wersję OneNote'a. Teraz firma wprowadza nowy program na platformę Google'a, który określany jest jako "analogowa klawiatura". Zadaniem aplikacji jest usprawnienie wprowadzania tekstu na małych ekranikach.

Jest to prototypowe rozwiązanie, które oparto na rozpoznawaniu odręcznie wprowadzanych symboli. Mogą być nimi litery i cyfry, jak również znaki interpunkcyjne. Całość opiera się na rysowaniu kolejnych symboli, które składane są w wyrazy, a następnie zdania. Analogowa klawiatura ma przydać się do wyszukiwania pojedynczych haseł czy odpowiadania na otrzymane wiadomości.

Program dostępny jest na stronie Microsoft Research. Jest on kompatybilny zarówno z zegarkami z kwadratowymi ekranami o rozdzielczości 320 x 320, jak również Motorolą 360, która ma okrągły wyświetlacz (zapewne będzie działać też z LG G Watch R).

Android Wear testową platformą Microsoftu?

Na pierwszy rzut oka nieco dziwne może wydawać się to, że Microsoft wprowadza aplikacje na zegarkową platformę konkurenta, a tym samym przyczynia się do rozszerzania jej ekosystemu. Działanie to jest jednak całkiem sensowne. Szczególnie, że firma dopiero pracuje nad własnym zegarkiem i odpowiednim oprogramowaniem dla niego. MS najprawdopodobniej korzysta obecnie z rozwiązania konkurenta jak z platformy testowej. Gigant z Redmond na Android Wear może wydawać kolejne aplikacje i będzie sprawdzać jak zostały one przyjęte przez użytkowników inteligentnych zegarków. Rozwiązania, które się sprawdzą, z pewnością trafią na pokład urządzenia na rękę Microsoftu.

Źródło: The Verge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)