Microsoft pracuje nad hybrydą... smartfona i laptopa?

Mockup smartfona z klawiaturą QWERTY
Mockup smartfona z klawiaturą QWERTY
Źródło zdjęć: © techview.co
Miron Nurski

20.01.2015 12:23, aktual.: 20.01.2015 13:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już jutro (21 stycznia) odbędzie się zorganizowana przez Microsoft impreza poświęcona Windowsowi 10. Może się na niej pojawić dość interesujący produkt.

Wiadomo już, że w przypadku 10-tki gigant stawia na pełną unifikację, a z mobilnej wersji systemu zniknie nawet człon "Phone". Na smartfonach, laptopach i notebookach dostępność tej platformy się zresztą nie skończy, bo ma ona zagościć także na Xboksie, telewizorach czy też inteligentnej galanterii.

Windows 10
Windows 10

Tymczasem serwis The Information donosi, że firma przygotowuje właśnie "hybrydę telefonu i laptopa". Najpewniej będzie to zatem smartfon z wysuwaną klawiaturą QWERTY, co w 2015 roku można uznać za dość odważny ruch.

Z drugiej zaś strony od przybytku głowa nie boli, a im większe zróżnicowanie oferty, tym lepiej dla konsumentów. Być może Microsoftowi uda się przekonać do tego urządzenia klientów biznesowych. Zwłaszcza że ma on w rękawie asa, którym jest pakiet Office.

Istnieją spore szanse na to, że podczas trwania jutrzejszej konferencji dowiemy się czegoś więcej na temat nowego telefonu. Chcielibyście Windows Phone'a z fizyczną klawiaturą?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)