Microsoft zarabia więcej na Androidzie niż na Windows Phone?

Microsoft zarabia więcej na Androidzie niż na Windows Phone?

Fot. na lic. CC; Flickr.com/by D.Begley
Fot. na lic. CC; Flickr.com/by D.Begley
Paweł Żmuda
28.05.2011 12:30, aktualizacja: 28.05.2011 14:30

Liczba smartfonów z systemem Windows Phone jest w porównaniu z Androidami przerażająco niska, co nie przeszkadza Microsoftowi w zarabianiu na produktach konkurencji więcej niż na producentach korzystających z mobilnych okienek. Analitycy postanowili sprawdzić, ile tak właściwie zarabia Microsoft. Sporo…

Według Waltera Pritcharda z Citi Microsotf zarabia na Androidzie 5 razy więcej niż na sprzętach z własnym Windows Phone 7. Analityk uważa, że za każdego Androida sprzedanego przez HTC Redmond zgarnia około 5 dolarów. Koncern ma zamiar wkrótce wymusić opłatę za wykorzystywane w Androidach patentów od innych producentów. W wypadku wygranych batalii sądowych firma Ballmera chce osiągnąć zysk na poziomie od 7,5 do 12,5 dolara za jedno sprzedane urządzenie.

Na komórkach firmy HTC Microsoft mógł zarobić około 150 milionów dolarów. Bazując na orientacyjnej liczbie sprzedanych przez Microsoft licencji na korzystanie z Windows Phone (około 2 milionów), w cenie 15 dolarów za jedną, firma z Redmond zgarnęła jedynie około 30 milionów dolarów. Zysk z Androida jest więc aż pięciokrotnie większy niż w przypadku WP7.

Microsoft zarabia na Androidach dzięki posiadaniu bogatego portfolio patentowego. Szczegóły innych ewentualnych umów koncernu z Redmond nie są znane. Ciekawe, na czym jeszcze zarabiają koledzy Ballmera.

Źródło: asymco

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)