MicroUSB i jack 3.5 mm standardem w 2012 roku?

MicroUSB i jack 3.5 mm standardem w 2012 roku?10.10.2009 16:00
ctia
ctia
Katarzyna Pura

Rok 2012 - rokiem przełomowym? Wiele na to wskazuje. I nie chodzi tutaj wcale o żaden koniec świata, który ma nadejść, lecz o koniec ery różnych wejść w telefonach komórkowych u poszczególnych producentów. CTIA Wireless Association zajmie się promowaniem standaryzacji końcówek wtyczek słuchawkowych (na jack 3.5 mm) oraz kabli do transmisji danych (na microUSB).

Za tą inicjatywą opowiedział się także przewodniczący FCC (Federalnej Komisji Łączności) - Julius Genachowski, który stwierdził, że jest zwolennikiem tej idei i chciałby, aby to rozwiązanie weszło w życie.

Jest to dobra wiadomość dla wszystkich śmiertelników, którzy wyjeżdżając gdzieś na drugi koniec Europy zapominają wziąć ze sobą ładowarki - spokojnie będą mogli pożyczyć od kogoś np. kabel do transmisji danych i poprzez podłączenie do laptopa czy komputera naładować telefon, bo standardem będzie wejście microUSB.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wszystkie telefony pojawiające się na rynku od stycznia 2012 roku będą posiadać jack 3.5 mm oraz port microUSB.

Źródło: Unwired View

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)