Midnight Star dofinansowany. Nowa strzelanka twórców Halo coraz bliżej!

Midnight Star dofinansowany. Nowa strzelanka twórców Halo coraz bliżej!01.04.2014 08:05
Midnight Star dofinansowany. Nowa strzelanka twórców Halo coraz bliżej!
Zbigniew Kowal

Migracja między platformami to normalne zjawisko w branży gier. Często portowane są gry z konsol lub pecetów na urządzenia mobilne. Gdy jednak przechodzą ludzie zajmujący się tytułami AAA, warto to odnotować. Tym bardziej jeśli taka ekipa otrzymuje spore środki na nową działalność. Panie i panowie, przed Wami Midnight Star.

Industrial Toys to nowa firma na scenie gier mobilnych. Została założona przez Alexa Seropiana i ma ambitne plany wydawnicze. Szef nowego projektu w przeszłości założył studio Bungie, znane z legendarnej serii Halo. Teraz wraz z grupą innych branżowych weteranów pracuje nad Midnight Star.

412078931794199462

Akcję gry osadzono w 2132 roku. Główny bohater Charlie Campbell jest członkiem załogi nowoczesnego statku kosmicznego, który wyrusza z misją ratunkową. Po dotarciu na miejsce załoga MSRV-Joplin odkrywa tajemniczy portal, przez który dociera na planetę Oberon. Spotkanie z krwiożerczą rasa Dust rozpoczyna serię przygód, w których gracz bierze udział.

Od strony technicznej Midnight Star będzie przypominać mobilną wersję gry RAGE, w której bohatera nie kontroluje się bezpośrednio. Postać porusza się „na szynach”. Zadanie gracza polega na prowadzeniu ostrzału i kontrolowaniu kamery.

412078931794396070

Produkcja nowej gry trwa już od kilkunastu miesięcy i pochłania coraz większe pieniądze. Kilka dni temu projekt został dofinansowany przez grupę kapitałową Accel Partners. Zastrzyk finansowy w postaci 5 milionów dolarów ma pozwolić Industrial Toys na ukończenie wersji beta jeszcze w tym roku. Co warte podkreślenia, wspomniana grupa w przeszłości pomagała w finansowaniu projektów takich firm jak Rovio, Supercell czy Playfish.

Zgodnie z zapowiedzią twórców w Midnight Star będzie "pierwsza sztuczna inteligencja na urządzeniach mobilnych". W planach jest także rozbudowany tryb multiplayer oraz płatne dodatki DLC wzbogacające fabułę. Prawdopodobnie tytuł pojawi się w kilku epizodach i pokaże potencjał silnika Unreal Engine.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)