Mikko Hyppönen - ekspert ds. cyberbezpieczeństwa - odpowiada na Wasze pytania

Mikko Hyppönen
Mikko Hyppönen
Źródło zdjęć: © Shutterstock zmodyfikowane zdjęcie
Miron Nurski

23.03.2015 09:47, aktual.: 23.03.2015 10:47

Mikko Hyppönen od lat 90. zajmuje się cyberniebezpieczeństwami czyhającymi na użytkowników sieci. Zdobytą przez ponad dwie dekady wiedzą postanowił podzielić się z czytelnikami Komórkomanii odpowiadając na Wasze pytania.

Zgodnie z obietnicą, wybraliśmy najciekawsze spośród nadesłanych przez Was pytań i wysłaliśmy je do Finlandii. Odpowiedzi w formie wideo znajdziecie w poniższym materiale. Został on przygotowany w języku angielskim, ale w playerze znajdziecie opcję odpowiedzialną za włączenie polskich napisów.

Mikko Hyppönen odpowiada na pytania czytelników Komórkomanii [napisy PL]

Mam nadzieję, że odpowiedzi są dla Was satysfakcjonujące i dowiedzieliście się czegoś nowego.

Jak mogliście usłyszeń na filmie, Mikko i firma F-Secure postanowili nagrodzić autorów wykorzystanych pytań rocznymi licencjami na oprogramowanie F-Secure SAFE. Pakiet otrzymają zatem: dinn, adamo1139, filo901, Maniiiius, TenGość, Bartek Garbiec, Qlimax, Kacper Wyszowski oraz delside.

Ponadto nagrody pocieszenia - bluzy F-Secure - trafią do osób, które zadały ciekawe pytania, ale odpowiedzi na nie pojawiły się u nas już wcześniej.

adam27:

Czy urządzenia mobilne można wykorzystać do tworzenia botnetu?

Adam A:

Czy iOS jest bezpieczniejszy niż Android?

Również i na to pytanie podparta danymi liczbowymi odpowiedź znalazła się tutaj.

lukas_bukowski:

Proszę o ocenę i Pana opinię na temat zabezpieczeń obecnych tak zwanych chmur przed atakami cyberprzestępców, czy obecnie stosowane metody są w stanie uchronić nasze dane umieszczone w chmurach? [...] Jakie dyski w chmurach uważa Pan za najlepsze i najlepiej zabezpieczone, bądź też z których to Pan korzysta? (iCloud, Google Drive, Dropbox, OneDrive).

Temat chmur Mikko Hyppönen wyczerpał w wywiadzie "Czy można ufać chmurom?".

W sprawie nagród skontaktujemy się z Wami na dniach poprzez maile z Waszych profili w Disqusie. Jeśli ktoś z Was nie ma już dostępu do maila, którego użył podczas rejestracji, dajcie znać w komentarzach pod tym wpisem.

Materiał powstał we współpracy z firmą

Obraz
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)