Miliard sprzedanych smartfonów w 2016?

Miliard sprzedanych smartfonów? | Flickr
Miliard sprzedanych smartfonów? | Flickr
Kamil Homziak

22.07.2011 17:00, aktual.: 22.07.2011 19:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak wiadomo, smartfony szturmem podbijają świat, a ich sprzedaż rośnie w zawrotnym tempie. Według najnowszych prognoz, już za 5 lat ma osiągnąć magiczną liczbę miliarda sprzedanych sztuk rocznie.

Oczywiście, już teraz na całym świecie rocznie sprzedaje się około 1,6 mld telefonów, ale w tej liczbie zawierają się tzw. feature phones, czyli telefony proste z systemem operacyjnym dostarczonym przez producenta. Jeśli chodzi o smartfony, to w 2010, według różnych badań sprzedano ich pomiędzy 298, a 321 mln, więc do miliarda jeszcze sporo brakuje.

Według raportu Juniper Research, w przyszłych latach sprzedaż smartfonów będą napędzać głównie najtańsze modele tego typu. To zresztą dzieje się już teraz - dla firm takich jak ZTE czy Huawei to główny segment rynku, a i niskobudżetowe Samsungi czy LG sprzedają się nieźle. Według Daniela Ashtowna, konsumenci w krajach rozwijających się, chętnie zmieniliby swój prosty telefon na coś o większych możliwościach, ale nie chcą przy tym wydawać zbyt wiele gotówki. Jak najniższa cena jest tym ważniejsza dla obywateli krajów rozwijających się. Niedrogie telefony lubią także Polacy, o czym świadczy popularność modeli takich jak LG GT540, Samsung i5700 Spica czy ZTE Blade.

Źródło: Pocket Lint

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)