Milion pobrań CyanogenModa

Milion pobrań CyanogenModa

Milion pobrań CyanogenModa
Krystian Bezdzietny
13.01.2012 08:07, aktualizacja: 13.01.2012 09:07

Jeden z członków grupy deweloperskiej sprawującej pieczę nad projektem CyanogenMod - Koushik Dutta - dumnie ogłosił, że modyfikacja ta została zainstalowana już ponad milion razy na całym świecie.

Szczegółowe dane dotyczące liczby instalacji Cyanogena na smartfonach dostępne są pod tym adresem. Jeszcze wczoraj licznik wskazywał 999 999 instalacji, a dziś jest ich około 1 008 000. Bezwzględnie najpopularniejszą wersją jest 7.1.0, z niemal 240 000 instalacji, a na drugim miejscu uplasowała się wersja Nightly. W panelu statystyk CyanogenModa można też zajrzeć do karty Installations by Country, gdzie widać, w jakim stopniu Polacy przyczynili się do sukcesu Cyanogena.

Stworzony przez Steve'a Kondika Cyanogen jest najpopularniejszym ROM-em dla smartfonów z Androidem. Dzięki niemu użytkownicy mają możliwość zaopatrzenia się w taką wersję systemu Google'a, która będzie zoptymalizowana, ładniejsza, bardziej funkcjonalna od czystego systemu oraz bez niepotrzebnych ograniczeń. Obecna wersja Cyanogena 7.1 bazuje na Androidzie 2.3 Gingerbread, choć trwają intensywne prace nad wydaniem Cyanogena 9 bazującego na Androidzie 4.0 Ice Cream Sandwich.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)