"Minecraft Earth" zapowiedziany. Kultowa gra także w wersji AR [#wSkrócie]

Minecraft Earth
Minecraft Earth
Mateusz Żołyniak

17.05.2019 17:20, aktual.: 17.05.2019 19:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórcy "Minecrafta" z okazji 10 lat dostępności tytułu na rynku zapowiedzieli nową grę mobilną. "Minecraft Earth" ma umożliwić połączenie popularnego wirtualnego świata z rzeczywistością.

"Minecraft" to kolejny duży tytuł, który wchodzi do świata rozszerzonej rzeczywistości. Wersja "Earth" to dedykowana urządzeniom mobilnym gra, dzięki której można eksplorować złożony z bloków świat w nowy sposób.

Minecraft Earth
Minecraft Earth

Mechanika rozrywki pozostaje podobna. Gracze zbierają surowce, tworzą z nich narzędzia i budowle oraz walczą z pojawiającymi się potworami, ale nie ma przesiadywania przed komputerem. Wirtualne treści nanoszone są na obraz z kamerki, a eksplorowanie świata gry wymaga poruszania się w tym realnym.

"Minecraft Earth" umożliwia również wspólną grę ze znajomymi, a poza klasycznym trybem rozgrywki dostępne będą krótki misje, za których wykonywanie gracze otrzymają nagrody. Całość oparta jest platformie Open Street Map oraz chmurze Microsoft Azure.

Minecraft Earth: Official Reveal Trailer

Gra już teraz trafiła do zamkniętych testów beta, a jej finalne wydanie ma ukazać się w lecie. Gra będzie dostępna na urządzenia z systemami Android i iOS. W "Minecrafta Earth" początkowo można będzie grać w Stanach Zjednoczonych, ale przed końcem 2019 roku planowe jest wydanie jego globalnej wersji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)