Minecraft w wersji VR już dostępny na Samsung Gear VR

Minecraft w wersji VR już dostępny na Samsung Gear VR

Minecraft w wersji VR już dostępny na Samsung Gear VR
Mateusz Żołyniak
28.04.2016 13:22, aktualizacja: 28.04.2016 15:22

Świetne wieści dla wszystkich fanów Minecrafta. Microsoft wprowadza właśnie wersję VR gry, którą przygotowano z myślą o rozwiązaniu Gear VR Samsunga.

Minecraft: Gear VR Edition już do pobrania

Oculus poinformował dzisiaj o wprowadzeniu na rynek kolejnej edycji Minecrafta. Nowy tytuł przygotowano dla posiadaczy przystawki Gear VR, która zamienia wybrane smartfony Samsunga w system wirtualnej rzeczywistości. Tytuł dostępny jest już w sklepie Oculusa, gdzie trzeba za niego zapłacić 6,99 dol. (ok. 27 zł).

Minecraft: Gear VR Edition (tryb multiplayer)
Minecraft: Gear VR Edition (tryb multiplayer)

Minecraft: Gear VR Edition oferuje wszystkie funkcje znane już z wersji "Pocket Edition", w tym rozgrywkę wieloosobową, tryb kreatywny, opcję survival czy możliwość korzystania ze skórek. Użytkownicy mogą do tego wybrać, czy chcą korzystać z klasycznego, płaskiego widoku, czy wolą intensywną rozgrywkę i pełniejszą immersję w trybie pierwszoosobowym.

To odróżnia Gear VR od innych mobilnych przystawek VR

Pojawienie się Minecraft: Gear VR Edition to ważne wydarzenie dla całej branży gier mobilnych, co podkreślił m.in. sam John Carmack (twórca gier Wolfenstein 3D, Doom, Quake). Stwierdził on, że Minecraft to wciągająca gra, a jej wersja VR pozwoli na jeszcze głębsze wejście do świata, który tworzą sami użytkownicy.

Minecraft is Now Available on Gear VR!

Pojawienie się wersji VR Minecraft na Gear VR to także kolejny dowód na to, że rozwiązanie Samsunga jest najlepszym z mobilnych systemów wirtualnej rzeczywistości, który oferuje o wiele więcej niż Google Cardboard i jego lepiej wykonane klony. Wybór Oculusa jako partnera przy rozwoju mobilnych gogli VR okazał się świetną decyzją Koreańczyków, dzięki której użytkownicy będą dostawać naprawdę dobre jakościowo gry i aplikacje.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)