Minecraft: Pocket Edition - musisz zagrać jeżeli nie chcesz być popkulturowym outsiderem

Minecraft: Pocket Edition - musisz zagrać jeżeli nie chcesz być popkulturowym outsiderem
Zbigniew Kowal

13.01.2015 17:48, aktual.: 13.01.2015 18:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O tym, że Minecraft jest bardzo popularnym trendem wśród mobilnych graczy wiedzieli wszyscy. Nikt jednak nie potrafił doprecyzować, jak duża jest społeczność skupiona wokół dzieła Mojang. Dzisiaj możemy już bez problemu określić liczbę graczy mobilnego Minecrafta. Wynik jest zatrważający.

Minecraft to jeden z niewielu tytułów na rynku, któremu nie dałem jeszcze szansy. Tego typu zabawa nie do końca do mnie przemawia. Zgodnie jednak z informacjami płynącymi z firmy Mojang, odmawiając wizyty w świecie Minecrafta, pomału staje się popkulturowym outsiderem. Dlaczego?

Obraz

Według najnowszych danych, liczba pobrań mobilnego Minecrafta przekroczyła właśnie 30 milionów. Wydawać by się mogło, że w dobie darmowych aplikacji takie statystyki nie robią na nikim wrażania. W odróżnieniu jednak od wielu gier free-to-play, każda pobrana kopia gry oznacza 7 dolarów przychodu.

Nie wiele mobilnych gier wygenerowało przychody w wysokości 210 milionów dolarów (łącznie iOS, Android, Winows Phone) dla swojego producenta. Co ciekawe, Minecraft świetnie radzi sobie również na innych platformach. 9 stycznia bieżącego roku na serwerach zalogowanych było ponad milion graczy jednocześnie!

Obraz

Ponadto okazało się, że niemal połowa wszystkich graczy owego rekordowego dnia bawiła się w trybie dla pojedynczego gracza. Informacja ta zadaje kłam obiegowej opinii, że Minecraft to aplikacja dla miłośników rozgrywki sieciowej. Jak widać zatem, popularność Minecrafta nie maleje. Microsoft zrobił doskonały interes wykupując studio Mojang za 2,5 miliarda dolarów.

Warto również przypomnieć, że pierwsza wersja Minecraft: Pocket Edition była dużo uboższa od komputerowego odpowiednika. Limit graczy na serwerach, ograniczona kraina lub brak podziemi nie zachęcał do instalowania aplikacji na telefonach. Jednak kolejne aktualizacje nadrobiły braki wprowadzając z czasem elementy niedostępne na PC lub konsolach.

Minecraft - Pocket Edition Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)