Miniaturyzacja i modyfikacja powiadomień na iOS

Miniaturyzacja i modyfikacja powiadomień na iOS

Miniaturyzacja i modyfikacja powiadomień na iOS
Krystian Bezdzietny
08.08.2012 10:25, aktualizacja: 08.08.2012 12:25

Niedawno w Cydii pojawiły się dwa narzędzia, które w różny sposób modyfikują działanie powiadomień na iOS-ie. Pierwsze z nich - MiniBanners - umożliwia zmianę rozmiaru i wyglądu paska powiadomień, a SimpleBanners pozwala na wyłączanie wybranych elementów powiadomień.

Po zainstalowaniu aplikacji nr 1 - MiniBanners - powiadomienia nie będą pojawiały się tak jak dotychczas, ponieważ zostaną zastąpione małymi prostokącikami pojawiającymi się pod paskiem informacyjnym. Przykład takiego powiadomienia widać powyżej. Informuje ono nie tylko o aplikacji, w której nastąpiło jakieś zdarzenie, ale także o liczbie zdarzeń. Po złapaniu i pociągnięciu tego powiadomienia w dół wyświetli się centrum powiadomień.

SimpleBanners

SimpleBanners, w odróżnieniu od MiniBanners, nie zamienia paska powiadomień, lecz pozwala go dostosować do własnych upodobań. Dzięki SimpleBanners można określić, które elementy mają być widoczne/niewidoczne w powiadomieniach. Można zarządzać tekstem, nagłówkiem, ikoną, nazwą i dźwiękiem powiadomień.

[solr id="simblog-pl-59870" excerpt="0" image="0" _url="http://simblog.pl/ios-6-beta-4-lista-zmian-i-nowosci" _mphoto="zrzut-ekranu-2012-08-7-o-eb8707d.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2350[/block]

Obie aplikacje dostępne są bezpłatnie w Cydii iwymagają zainstalowanego oprogramowania iOS 5.0 lub nowszego.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)