MIUI 10 z ciemnym motywem i autorską Cyfrową równowagą [#wSkrócie]

MIUI 10 z ciemnym motywem i autorską Cyfrową równowagą [#wSkrócie]

Ciemny motyw (Dark mode) w MIUI 10
Ciemny motyw (Dark mode) w MIUI 10
Mateusz Żołyniak
19.04.2019 11:23, aktualizacja: 19.04.2019 18:42

Firma Xiaomi udostępniła kolejne ciekawe nowości w wersji beta globalnego wydania MIUI 10.

Twórcy MIUI wprowadzili nowe funkcje w oprogramowaniu dla smartfonów Xiaomi, które zostały dodane w wersji beta jego globalnego wydania. Dotyczy to m.in. rozszerzenia dostępności czarnego motywu, na który czeka wielu użytkowników.

MIUI 10 Beta z czarnym motywem

Ciemny motyw graficzny (Dark mode) w MIUI 10 pojawił się już w lutym 2019 roku, a pod koniec marca został udostępniony w oprogramowaniu Redmi Note'a 5 w wersji Pro. Teraz dodatek został dodany w wydaniu beta globalnego MIUI 10.

Z dodatku mogą skorzystać użytkownicy smartfonów Xiaomi, które bazują na Androidzie 9 Pie (oczywiście z MIUI 10). Funkcja dostępna jest do włączenia w ustawieniach systemowych, a poniżej możecie zobaczyć jak prezentuje się nowy, ciemny motyw graficzny:

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

MIUI 10 z autorską Cyfrową równowagą

Twórcy MIUI w wydaniu beta MIUI 10 wprowadzi również funkcję Screen Time, która jest odpowiednikiem rozwiązania Cyfrowa równowaga (Digital Wellbeing), którą Google zarezerwował jest dla smartfonów na stockowym wydaniu Androida 9 Pie.

Dodatek przygotowany przez Xiaomi monitoruje czas spędzony przez użytkownika z poszczególnymi aplikacjami, ale także to ile raz smartfon był odblokowywany danego dnia i ile powiadomień pojawiło się na telefonie. Screen Time na bazie tych danych wyświetla sugestie dotyczące ograniczenia korzystania z mniej potrzebnych funkcji.

Funkcja dodana została póki w wersji beta i ma być stale rozwijana, ale w przyszłości trafić ma do stabilnej wersji globalnego wydania MIUI.

Xiaomi pracuje już nad MIUI 11

Warto dodać, że twórcy MIUI już od jakiegoś czas pracują nad nową wersją nakładki o numerze 11, która wprowadzi kolejne nowości. Dotyczy to m.in. trybu Game Turbo czy rozszerzenia autoryzacji za pomocą skanu twarzy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)