MIUI 12 może być zainspirowany samsungowym One UI. Nowy interfejs na przecieku

MIUI 12 może być zainspirowany samsungowym One UI. Nowy interfejs na przecieku

Lukmanazis / Shutterstock.com
Lukmanazis / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
15.04.2020 16:58, aktualizacja: 15.04.2020 18:58

Xiaomi w MIUI 12 może lekko przeprojektować interfejs systemu. Na zrzutach z przecieków widać inspirację koreańskim One UI.

MIUI 11 miało swoją premierę we wrześniu 2019 roku. Od tego czasu minęło już 8 miesięcy. Wiemy, że Xiaomi pracuje nad nową wersją nakładki. Najlepsze jest to, że firma prawdopodobnie pokazała już część planowanych zmian w testowej wersji MIUI 11.

MIUI 12 będzie raczej liftingiem

MIUI 12 według zrzutów udostępnionych przez MIUIPolska nie wprowadzi wiele zmian wizualnych. Interfejs ma zostać lekko przekształcony i wygląda na to, że wizualnie upodobni się nieco do nakładki One UI, którą możemy znaleźć na samsungach.

Dużych zmian doczekała się aplikacja Czas przed ekranem, Ograniczenie Migotania czy menu wyboru częstotliwości odświeżania ekranu.

412214985218196012
© MIUIPolska

Widać też menu wyboru profilu koloru, o którym pisałem już wcześniej. Całość została okraszona przyjemnymi, nierozpraszającymi animacjami.

Prawdopodobny interfejs MIUI 12 możecie zobaczyć na poniższym wideo:

MIUI 12 Hidden Features : New Screen Time, Refresh Rate, Anti-Flicker Mode

MIUI 12 oprócz zmian w wyglądzie ma wprowadzić nowy pasek nawigacji i gesty. Według informacji GizChina pojawi się też zmodyfikowane menu otwartych aplikacji, zaktualizowany interfejs aparatu czy system powiadomień. Poza tym ulepszeniu ma ulec tryb ciemny.

412214985218523692
© MIUIPolska

Co ciekawe, z doniesień serwisu MIUIPolska zmiany już zostały cofnięte. Wygląda na to, że firma zbyt pochopnie wypuściła aktualizację i zdecydowała się jednak usunąć modyfikacje.

MIUI 12, o ile plotki się potwierdzą, może być dosyć istotną aktualizacją z punktu widzenia systemu. MIUI przez kilka dużych aktualizacji znacząco się nie zmieniło pod względem wizualnym. Moim zdaniem przydałby się lifting interfejsu.

Mam nadzieję, że MIUI 12 wprowadzi powiew świeżości do wyglądu interfejsu. Liczę też, że zostanie też bardziej dostosowany do obsługi jedną ręką. Niestety, rosnące ekrany tego z pewnością nie ułatwiają.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)