MMS Bomber - uwaga na wirusy pod Symbiana!

MMS Bomber - uwaga na wirusy pod Symbiana!

MMS Bomber - uwaga na wirusy pod Symbiana!
Paweł Żmuda
06.04.2010 10:25, aktualizacja: 06.04.2010 12:25

Beijing Business News informuje o nowym wirusie komórkowym, atakującym coraz większą liczbę użytkowników komórek z Symbianem w Chinach. Ofiarami niebezpiecznego oprogramowania padły już tysiące posiadaczy telefonów Nokii i Samsunga z opartych o Symbiana S60 3rd Edition.

MMS Bomber rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie, ponieważ twórcy oprogramowania zadbali o to, by ich nielegalny produkt blokował możliwość zarządzania programami odpalonymi na smartfonie.

Jaki jest sposób rozprzestrzeniania się MMS Bombera? Zaraz po zainfekowaniu telefonu, aplikacja łączy się z Internetem za pośrednictwem operatora (co oczywiście odbija się na rachunku telefonicznym pechowego użytkownika), a następnie rozpoczyna wysyłanie złośliwych wiadomości MMS pod losowo wygenerowane numery. W wiadomości znajduje się adres URL pod którym umieszczono instalator niebezpiecznego wirusa.

Wirus został znaleziony na początku lutego przez firmę NetQin Mobile. Spółka  wypuściła już na rynek oprogramowanie zdolne do usunięcia MMS Bombera z pamięci telefonu. Miejmy nadzieję, że wirus nie zdoła wydostać się poza granice Chin.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)