Mniejsza wersja HTC One już w sierpniu?

Mniejsza wersja HTC One już w sierpniu?05.06.2013 14:15
źródło: forte.delfi.ee
źródło: forte.delfi.ee
Jan Blinstrub

Od premiery HTC One minęły już cztery miesiące. Najwyższa pora, by w ofercie HTC pojawiło się nowe urządzenie. Zaczynamy jak zwykle od przecieków: czy niebawem w sklepach pojawi się mniejszy HTC One?

HTC One ma dobry PR, zbiera pochlebne recenzje i świetnie się sprzedaje. Pisaliśmy w maju, że w ciągu miesiąca HTC sprzedało ponad 5 milionów egzemplarzy flagowego modelu. Względem kwietnia - który był dla HTC niezłym miesiącem - sprzedaż wzrosła aż o 48%. Pozytywne informacje przeplatają się jednak z doniesieniami o problemach kadrowych; z firmą pożegnali się między innymi: Matthew Costello (COO),  Lennard Hoornik (CEO HTC Azja) i Elizabeth Griffin (Head of Global Digital Service). Mimo wzrostów firma wciąż nie generuje też tak wysokich przychodów jak rok temu. Może nadrobić stratę, ale musi utrzymać uwagę mediów i klientów oraz rozszerzyć portfolio produktów. To ostatnie może stać się już niebawem.

Estońska strona forte.delfi.ee opublikowała zdjęcia smartfona, który wygląda na mniejszą wersję HTC One. Urządzenie ma podobno 4,3-calowy ekran o rozdzielczości 720p (ciekawe, czy HTC odważyłoby się nazwać je mini), 2 GB pamięci RAM, 16 GB wbudowanej pamięci oraz aparat z technologią Ultra Pixel. Ma trafić do sprzedaży w sierpniu i kosztować ok. 400 euro. HTC nie potwierdziło informacji podanych przez estońską stronę, ale też im nie zaprzeczyło.

Smartfon raczej nie jest zrobiony z aluminium, ale ma podobne wzornictwo do HTC One. Nie wiadomo, w jaki układ jest wyposażony.

Jeśli doniesienia estońskiej strony się potwierdzą, HTC wkrótce podejmie walkę o nabywców smartfonów ze średniej półki urządzeniem nawiązującym bezpośrednio do flagowego modelu. Sugerowana cena jest dość wysoka, a konkurencja duża, więc szanse na powodzenie Tajwańczyków będziemy mogli szacować, gdy poznamy więcej szczegółów.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie: forte.delfi.ee.

Źródło: EngadgetForte

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)