Mniejsze tablety Surface na horyzoncie. Nowe procesory ułatwią pracę?

Surface
Surface
Adrian Nowak

02.05.2013 13:00, aktual.: 02.05.2013 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowe tablety Surface mają zostać zaprezentowane już na konferencji Build Developer Conference (26-28 czerwca). Kolejna seria urządzeń Microsoftu może przynieść oczekiwane przez użytkowników zmiany.

Nowe tablety Surface mają zostać zaprezentowane już na konferencji Build Developer Conference (26-28 czerwca). Kolejna seria urządzeń Microsoftu może przynieść oczekiwane przez użytkowników zmiany.

Według nieoficjalnych doniesień kolejne tablety Surface mają wykorzystywać procesory Intela oraz Nvidii. W przypadku Surfece'a 2 w wersji Pro można mieć nadzieję na użycie układów Intel Haswell, które cechują się świetną wydajnością przy niedużym wykorzystaniu energii. W przypadku tabletu TR z procesorem ARM wielu liczy na to, że Microsoft zdecyduje się na najnowszą Tegrę 4.

Bez wątpienia nie byłyby to najtańsze opcje, jednak Surface do tej pory nie był kierowany do użytkowników, którzy chcą oszczędzać na mobilnych urządzeniach. Istotną zmianą w tym kierunku może być jednak wykorzystanie mniejszych ekranów (od 7 do 9 cali), by dzięki temu konkurować lepiej np. z iPadem mini czy tabletami opartymi na Androidzie.

Pierwsze recenzje Surface'a były niezłe, jednak urządzenie wielu zniechęcało oprogramowaniem. Szczególnie Windows RT, który nie radzi sobie z aplikacjami dla procesorów z komputerów biurkowych, mocno irytował przy wykorzystywaniu niektórych narzędzi. Można więc oczekiwać, że Microsoft poza aktualizacjami od strony sprzętowej przyłoży się również do poprawy swojego systemu operacyjnego - wciąż dalekiego od ideału na tabletach.

Koncern z Redmond tym razem ostrożnie podchodzi jednak do prognoz i według nieoficjalnych informacji złożył zamówienia na produkcję mniej niż 1,5 miliona sztuk nowych tabletów. Właśnie tyle urządzeń Surface pierwszej generacji sprzedał łącznie Microsoft, który - jak widać - nie buja w obłokach i... na razie nie spodziewa się nagłego wzrostu zainteresowania swoimi urządzeniami.

Jako użytkownik jestem przekonany, że Microsoft ma szanse na bardzo duży sukces na rynku tabletów. Surface pokazuje przede wszystkim, że era, w której firma produkowała brzydkie gadżety, odchodzi w niepamięć - teraz jest kolorowo i atrakcyjnie, a interfejs Metro chwalony jest za minimalizm, którego pozazdrościł sam Apple. Jeśli Microsoftowi uda się obniżyć cenę urządzenia dzięki mniejszemu ekranowi i wprowadzić poprawki w oprogramowaniu, zapasy tabletów Surface mogą się szybko wyczerpać.

Źródło: Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)