Mobile World Congress bez konferencji Samsunga!

Mobile World Congress bez konferencji Samsunga!09.02.2012 09:00
Samsung - MWC 2011 | fot. slashgear.com
Samsung - MWC 2011 | fot. slashgear.com
Michał Brzeziński

Niedawno dowiedzieliśmy się o późnej premierze Samsunga Galaxy S III, kolejna informacja również nie napawa optymizmem. Jak oficjalnie potwierdził koreański producent, w Barcelonie nie zorganizuje konferencji prasowej.

Mobile World Congress to bez wątpienia najważniejsza impreza dla świata mobilnego. Udowodniły to także minione targi CES - większość producentów zdecydowała się poczekać z największymi premierami do końca lutego. W Ameryce Samsung nie pokazał niczego ciekawego, nie zanosi się też, aby w Hiszpanii było inaczej.

Wszyscy wielcy gracze na rynku mobilnym angażują się w konferencje podczas pierwszego dnia, ale Koreańczycy postanowili odpuścić. Mimo to zapewnili, że na MWC pojawią się nowe urządzenia. Jednak brak dużego eventu sugeruje jedno: nie ma co liczyć na przełomowe premiery.

Według wcześniejszych przecieków w planach Samsunga był SGS III oraz największy do tej pory tablet z Androidem. Prawdopodobnie będziemy musieli obejść się smakiem. Co dostaniemy na pocieszenie? Nowością może być Galaxy S II Plus oraz kolejne modele z systemem Windows Phone.

Oczywiście nie oznacza to, że będzie nudno. HTC, Asus, Fujitsu i pozostali producenci zapewnią nam duże emocje. Tylko Koreańczycy każą czekać trochę dłużej.

Być może Samsung chce iść w ślady Apple'a oraz Microsoftu. Ostatnio gigant z Redmond oficjalnie zrezygnował z udziału w kolejnych targach CES i postanowił skupić się na organizowanych przez siebie imprezach.

Steve Ballmer powiedział: "Najbardziej innowacyjne firmy, Amazon i Apple, muszą wyróżnić się z tłumu, więc prezentują swoje urządzenia na własnych eventach o konkretnej tematyce".

Jest w tym dużo racji, w końcu podczas większych wydarzeń trudno się wyróżnić w tłumie producentów i produktów. Każda marka chce, aby uwaga była skupiona wyłącznie na niej - nie ma w tym nic dziwnego. Czy właśnie tak rysuje się przyszłość kolejnych premier?

Źródło: NewsySlashgear

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)