MobileNavigator w App Store

MobileNavigator w App Store
23.06.2009 06:00
MobileNavigator w App Store
Paweł Cebula
Paweł Cebula

iPhone od ponad roku oferował wszystko, co powinien mieć telefon, który będzie pełnił funkcję nawigacji GPS. Niestety, przez niemal rok niemożna było doczekać się porządnej aplikacji, która wykorzysta wbudowany moduł GPS. Teraz mamy już dostęp do MobileNavigatora.

Firma NAVIGON jako pierwsza udostępniła oprogramowanie służące do nawigacji na iPhone'ach (3G i 3GS) z zainstalowanym OS 3.0. Mapa dostępna jest już w App Store. Na razie jednak przygotowana została przede wszystkim z myślą o użytkownikach z Europy, wkrótce jednak pojawią się wersje dla Ameryki Północnej i Australii.

Patrząc na statystyki popularności aplikacji w App Store ewidentnie widać, że zainteresowanie nawigacją jest naprawdę bardzo duże i była to jedna z rzeczy, której brakowało użytkownikom i mimo wbudowanego modułu GPS ciężko było o naprawdę dobrą nawigację.

Na tę chwilę można pobrać Navigona z mapami praktycznie całej Europy, a wkrótce pojawi się wersja "Lite", która będzie darmowa, ale nie będzie ona oferować możliwości nawigowania, a tylko mapy, punkty POI i możliwość symulacji działania pełnej wersji.

Aktualnie MobileNavigator (mapy 40 krajów Europy) kosztuje 74.99 euro. Niedługo jednak pojawi się wersja wyłącznie z mapami danej części Europy, oznaczać będzie to także obniżkę ceny - do 49.99 euro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)