Mobilna aplikacja pomaga udzielać pierwszej pomocy

Mobilna aplikacja pomaga udzielać pierwszej pomocy

Mobilna aplikacja pomaga udzielać pierwszej pomocy
Zbyszek Kowal
25.07.2012 05:51, aktualizacja: 25.07.2012 07:51

Orange udostępnił mobilną aplikację instruktażową do udzielania pierwszej pomocy. Użytkownicy smartfonów i tabletów będą mogli korzystać z profesjonalnych wskazówek, jak postępować z osobą poszkodowaną w nagłych wypadkach.

Aplikacja Pierwsza pomoc zawiera szereg instrukcji, jak pomóc nieprzytomnemu człowiekowi i przeprowadzić akcję reanimacyjną. W  programie zamieszczono również profesjonalne wskazówki, jak reagować w przypadku zatruć, oparzeń czy odmrożeń. Można też się dowiedzieć, jak pomóc osobie porażonej prądem albo nieprzytomnej, która ma drgawki.

Aplikacja jest łatwa w użyciu i intuicyjnie prowadzi przez kolejne etapy. Użytkownicy mają w ręku praktyczny poradnik, jak udzielać pierwszej pomocy rannym i kontuzjowanym. Niezwykle pomocne są grafiki instruktażowe dotyczące np. reanimacji czy tamowania krwotoku. Do programu można wprowadzić także numer, na który należy zadzwonić w przypadku urazu właściciela telefonu.

Obraz

W aplikacji są informacje o placówkach medycznych i mapa lokalizacyjna, a także link do Polskiej Rady Resuscytacji nt. aktualnych wytycznych resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Na świecie coraz więcej aplikacji mobilnych tworzy się na potrzeby medycyny. Ich zadaniem jest wspieranie chorych w codziennym przebiegu leczenia, a także lekarzy w stawianiu diagnozy. Pierwsza Pomoc to aplikacja praktycznie dla wszystkich i nigdy nie wiadomo, kiedy wiedza w niej zawarta może być dla nas krytyczna. Nie ukrywam, że z przekazem poprzez aplikację łatwiej trafić do młodych ludzi, którzy z pewnością chętniej sięgną po telefon niż po książkę na temat pierwszej pomocy.

Łukasz Makowski, prezes zarządu Looksoft.

Z uwagi na specyfikę branży Looksoft przykłada wagę do tego, aby tworzone aplikacje były świetnie przygotowane od strony merytorycznej. Dlatego firma wspiera się komórką badawczą, która dysponuje wiedzą w zakresie danej choroby. Wszystkie programy na urządzenia mobilne powstają we współpracy z ekspertem w danej dziedzinie nauk medycznych bądź podmiotem, którego renoma i źródła wiedzy są najwyższej jakości.

Jako firma medyczna od wielu lat świadcząca opiekę pacjentom m.in. w stanach nagłych zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy, zanim na miejsce wypadku dotrze zespół ratunkowy. Często decyduje to o przeżyciu poszkodowanego. Zaangażowaliśmy się w projekt aby wspólnie stworzyć narzędzie, które pomoże każdemu w prawidłowym udzieleniu pierwszej pomocy bez względu na czas i miejsce zdarzenia.

Maciej Pająk, Dyrektor Wyjazdowej Pomocy Doraźnej Grupy LUX MED.

Agencja marketingu mobilnego Looksoft przygotowuje obecnie kilka programów poświęconych różnym problemom zdrowotnym. Między innymi dla cukrzyków, osób z upośledzeniem słuchu, chorych z problemami kardiologicznym i cierpiących na stwardnienie rozsiane.

Z pewnością warto mieć zawsze pod ręką tego typu program. Jeżeli temat wydał się Wam ciekawy, to aplikację Pierwsza Pomoc można pobrać za darmo z Google Play. Premiera dla urządzeń z logo nadgryzionego jabłuszka nie jest jeszcze znana.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)