Mobilna odsłona wyszukiwarki Google rozpoznaje pismo ręczne

Mobilna odsłona wyszukiwarki Google rozpoznaje pismo ręczne

Mobilna odsłona wyszukiwarki Google rozpoznaje pismo ręczne
Krystian Bezdzietny
27.07.2012 12:20, aktualizacja: 27.07.2012 14:20

Google niespodziewanie wyposażył mobilną odsłonę swojej wyszukiwarki w całkiem interesującą funkcję polegającą na rozpoznawaniu pisma ręcznego.

Funkcja działa na większości smartfonów - zarówno tych z Androidem, jak i iOS-em. Aby jednak skorzystać z jej uroków, należy najpierw aktywować ją z poziomu ustawień wyszukiwarki. W tym celu należy przesunąć okno przeglądarki na sam dół, wybrać opcję Ustawienia i aktywować funkcję Pismo odręczne.

Po aktywowaniu tej funkcji, jeżeli zechcesz coś wpisać w polu wyszukiwania, najpierw na nim naciśnij, po czym zacznij wpisywanie tekstu, każdą literę wpisując osobno. Spacji możesz używać poprzez specjalny przycisk wyświetlany u dołu ekranu, a cofać niechciane litery specjalnym przyciskiem wyświetlanym obok spacji. W każdej chwili możesz dezaktywować odręczne wprowadzanie tekstu poprzez naciśnięcie literki 'g' w rogu ekranu.

Podobno funkcja na razie figuruje jako beta i mogą się pojawić drobne problemy związane z jej funkcjonowaniem, jednak wszystko zdaje się działać jak należy. Moim zdaniem jest to funkcja średnio istotna, ale przynajmniej może figurować jako efekciarski ficzer do pokazania znajomym.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)