Mobilne Google w nowej odsłonie

Mobilne Google w nowej odsłonie
Jacek Wolan

15.06.2011 12:46, aktual.: 15.06.2011 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mobilna wersja wyszukiwarki Google doczekała się nowej odsłony. Już teraz możesz w łatwy sposób wyszukiwać restauracje i kina w swoim sąsiedztwie. To niejedyna nowość, jaką przygotował koncern z Mountain View.

Nowością, której nie sposób przeoczyć, są dodatkowe przyciski umieszczone poniżej paska wyszukiwarki. Dzięki nim można szybko wyszukać pobliskie restauracje, kawiarnie, bary i inne obiekty. Kliknięcie w przycisk "Więcej" spowoduje wyświetlenie dodatkowych kategorii: Fast foody, W pobliżu, Sklepy, Bankomaty, Stacje paliw i Atrakcje.

Obraz

Czyli wszystko to, co widzieliśmy już w Mapach Google, a nawet więcej. Ważne jednak jest to, że nie potrzeba osobnej aplikacji do wyszukiwania w tych popularnych kategoriach, a zwracane wyniki prezentowane są w sposób przejrzysty.

Obraz

Kolejną ciekawostką jest plus w propozycjach wyszukiwania. Gdy użytkownik zacznie wprowadzać frazę, wyświetli się standardowa lista propozycji, a kliknięcie w znak + (po prawej stronie na liście propozycji) spowoduje dodanie frazy uzupełniającej. W pasku wyszukiwania pojawią się wówczas dodatkowe litery lub słowa odpowiadające najczęstszym wynikom wyszukiwania. Chodzi po prostu o ograniczenie użycia klawiatury.

Obraz

Ważną zmianą jest również wprowadzenie możliwości podglądu strony internetowej bez konieczności jej otwierania. Wystarczy kliknąć w ikonę lupy znajdującą się po prawej stronie wyniku wyszukiwania, aby uzyskać podgląd strony internetowej. Zobaczymy wówczas przewijaną horyzontalnie listę miniatur symbolizujących strony internetowe wraz z nagłówkiem tekstu.

Wszystkie nowości dostępne są już teraz dla użytkowników systemów Android i iOS.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)