Mobilne granie za pośrednictwem Xbox Live już wkrótce na Androida oraz iOS?

Mobilne granie za pośrednictwem Xbox Live już wkrótce na Androida oraz iOS?
Zbyszek Kowal

27.01.2012 08:20, aktual.: 27.01.2012 09:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft stoi przed odwiecznym dylematem. Zamknąć się tylko w swoim systemie i promować wszystko w jednym pakiecie czy też otworzyć się na pieniądze od innych i przygotować unikatową platformę do grania? Wygląda na to, że wygrała ta druga koncepcja.

Jest kilka powodów, aby sądzić, że już niedługo zostanie uruchomiona usługa, która pozwoli grać na smartfonach poprzez Xbox Live. Zacznę od tego, że Microsoft już otworzył się na inne platformy, publikując swoje aplikacje w Apple App Store. Nie chodzi tylko o Kinectanimals, ale również o klienta dla Xbox Live właśnie.

Wiadomo również, że Microsoft aktywnie poszukuje nowych pracowników mogących zasilić zespół zajmujący się aplikacjami dla systemów iOS oraz Android. W ofercie pracy wyszczególniono, że chodzi o przeniesienie „gaming and entertainment experience” na inne platformy, co sugerowałoby właśnie pojawienie się gier.

Sytuacja jest dziwna. Microsoft reklamuje telefony z WP7 jako jedyne urządzenia, które wspierają Xbox Live. Z drugiej strony, zupełne odpuszczenie pozostałych platform oznaczałoby praktycznie scedowanie praw do mobilnego gamingu innym firmom, w tym największemu rywalowi - Sony.

Czas pokaże, co też urodzi się z tych planów. Jednego można być jednak pewnym, nieważne, na jakiej platformie akurat będziecie: mobilne granie za pośrednictwem Xbox Live nadejdzie wkrótce!

Źródło: DroidGamers

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)