Mobilne gry miejskie coraz bardziej popularne w Polsce - ciekawa oferta Lokter.pl

Mobilne gry miejskie coraz bardziej popularne w Polsce - ciekawa oferta Lokter.pl

Mobilne gry miejskie coraz bardziej popularne w Polsce - ciekawa oferta Lokter.pl
Zbyszek Kowal
02.11.2011 18:00, aktualizacja: 02.11.2011 19:00

Bardzo ciekawa inicjatywa powstała za sprawą serwisu geolokalizacyjnego Lokter.pl. Twórcy wspomnianej witryny postanowili zaprosić do zabawy w gry miejskie użytkowników telefonów z Androidem oraz iOS-em. Do wygrania są przydatne nagrody.

Aplikacja Lokter dostępna jest na platformie Android oraz iPhone. Za pomocą GPS użytkownik lokalizowany jest w pobliżu miejsca, w którym się znajduje. Daje to możliwość dokonania czekinu, tj. wirtualnych odwiedzin.

Poszczególne czekiny należą do określonych zadań misji. Użytkownik, czekinując się, pokazuje innym, gdzie właśnie się znajduje. Misja może polegać np. na wykonaniu dwóch czekinów w ciągu dnia, w miejscach znajdujących się w kategorii jedzenie. Po zakończeniu misji użytkownik otrzymuje odznakę, która może równać się 15-procentowej zniżce na danie główne.

Obecnie rozpoczęto misję Metro Lover. Każdy mieszkaniec Warszawy, który ma smartfona, może pokazać w Internecie, na której stacji metra właśnie przebywa. Nie będzie to bezcelowe działanie, gdyż umożliwi uczestnikom zabawy wygranie biletu miesięcznego na metro.

Metro Lover polega na rejestrowaniu odwiedzin stacji metra za pomocą aplikacji mobilnej Lokter.  Każdy gracz za wykonanie czekinu otrzymuje punkty. Zbierane są one do rankingu, którego zwycięzca zostaje nagrodzony. Gra podzielona jest na miesięczne edycje. Każdą edycję użytkownicy rozpoczynają z pustym kontem, na takich samych zasadach jak poprzednią.

Obraz

Dla graczy i dla ich kibiców stworzona została specjalna strona na Facebooku, na której oprócz relacji z gry można znaleźć wiele ciekawostek związanych z metrem. Wszyscy fani mają także możliwość dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z podróży w postaci postów czy zdjęć umieszczanych na tablicy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)