Mobilny Bank Raiffeisen – Najważniejsze funkcje i instalacja

Mobilny Bank Raiffeisen – Najważniejsze funkcje i instalacja20.04.2010 18:00
Mobilny Bank Raiffeisen – Najważniejsze funkcje i instalacja
Maciej Małek

Na blogu Applemania, mogliście poznać bliżej aplikację Mobilny Bank. Sprawdźmy działanie mobilnej aplikacji Banku Reiffeisen. Czy obsługa konta za pomocą Mobilny Bank (VIP Mobile) rzeczywiście jest prosta i intuicyjna? Co z zabezpieczeniem naszych danych? Jak wyglądają poszczególne operacje na koncie? Odpowiedzi na te pytania szukajcie w rozwinięciu tego wpisu.

Na blogu Applemania, mogliście poznać bliżej aplikację Mobilny Bank. Sprawdźmy działanie mobilnej aplikacji Banku Reiffeisen. Czy obsługa konta za pomocą Mobilny Bank (VIP Mobile) rzeczywiście jest prosta i intuicyjna? Co z zabezpieczeniem naszych danych? Jak wyglądają poszczególne operacje na koncie? Odpowiedzi na te pytania szukajcie w rozwinięciu tego wpisu.

Zacznijmy od wiadomości najważniejszej, czyli od poziomu zabezpieczenia naszych danych. Zgodnie z informacjami podanymi przez producenta, Mobilny Bank jest rozwiązaniem całkowicie bezpiecznym. Dostęp do danych chroniony jest hasłem, natomiast sama transmisja danych jest szyfrowana i całkowicie odporna na spoofing czyli wyłudzanie danych przez osoby postronne. Dodatkowo, dzięki temu że aplikacja jest instalowana na urządzeniu mobilnym, daje to możliwość personalizacji oraz kompresji danych. Informacja ta jest nie bez znaczenia dla szybkości transferu, jak również kosztów połączenia.

Instalacja aplikacji w telefonie

Zaczynamy od początku, czyli od instalacji aplikacji Mobilny Bank (VIP Mobile) na dysku naszego iPhone’a. Jak zaraz dowiecie się z poniższego filmiku, operację tę można wykonać na dwa sposoby. Zarówno instalacja z App Store, jak i synchronizacja danych poprzez iTunse’a nie zajmie nam więcej niż kilka chwil. Aplikacja waży zaledwie 900 Kb więc pobieranie danych za pomocą 3G nie przysporzy Was o ból głowy. Dodam tylko że obojętnie czy w wyszukiwarce wpiszemy Mobilny Bank czy tez Vip Mobile – oba hasła zaprowadzą nas do omawianego programu.

Zarządzanie rachunkami

To w zasadzie najważniejsza funkcja tej aplikacji. Użytkownik otrzymuje możliwość sprawdzenia stanu swojego konta (nie potrzebny jest już sms z powiadomieniem) jak również może przejrzeć historię wykonanych operacji. Wykonanie przelewu również nie stanowi żadnego problemu. Nawigacja po menusach aplikacji jest intuicyjna i bardzo szybka. Poniżej możecie zobaczyć jak funkcja ta prezentuje się w rzeczywistości.

Wykonywanie przelewu

Zastanawiacie się zapewne w jaki sposób można dokonać przelewu z poziomu aplikacji na iPhone’a. Cała operacja jest bardzo prosta i pozwoli Wam na przelanie środków w dowolnym miejscu i czasie. Oczywiście pod warunkiem, że przy sobie będziecie posiadać listę haseł jednorazowych. Wklepywanie danych jest banalnie proste, klawiatura dotykowa sprawdza się w tego typ transakcjach idealnie. Według mnie, to właśnie dostęp do przelewów czyni tę aplikację prawdziwym wirtualnym bankiem.

Zarządzanie kartami

Każdy kto chociaż raz zdecydował się na kartę debetową lub kredytową wie, że pilnowanie terminów spłaty zadłużenia jest bardzo ważne. Płaci się kartą bardzo prosto, ale potem dług trzeba oddać w kilkadziesiąt dni po zaciągnięciu debetu. Zamiast włączać komputer, możemy spokojnie zerknąć na datę spłaty z poziomu aplikacji. Gdy zajdzie taka potrzeba, możemy nawet dokonać niezbędnych spłat lub korekt na karcie. Cały proces nie zajmie więcej niż minutę. To się nazywa błyskawiczna obsługa klienta! Poniżej filmik potwierdzający moje słowa.

Zakładanie Lokaty

Pewnie niektórych zdziwi ta informacja, ale bank to nie tylko instytucja udzielająca pożyczek. W Banku powinniśmy przede wszystkim pieniądze oszczędzać. Nie będę dywagował na temat tego, w jakim banku jakie lokaty są najlepsze. W Reiffeisen z pewnością można założyć je na iPhonie. Bez wizyty w banku, szybko i sprawnie na dowolnie wybrany okres. Poniżej krótka prezentacja tej możliwości.

Tak prezentują się najważniejsze funkcje aplikacji Mobilny Bank (VIP Mobile). Za niedługo opublikujemy trzecią i ostatnią część opisującą inne zalety tego programu. Mam nadzieję, że bankowość mobilna jest Wam teraz nieco szerzej znana.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)