Mobilny Firefox 4 dla Androida i Maemo oficjalnie [wideo]

Mobilny Firefox 4 dla Androida i Maemo oficjalnie [wideo]

Firefox 4
Firefox 4
Paweł Żmuda
29.03.2011 15:55, aktualizacja: 29.03.2011 17:55

Przedstawiciele fundacji Mozilla poinformowali właśnie o wydaniu nowej przeglądarki Firefox 4 dla użytkowników komórek z systemem Android i Maemo. Aplikacja jest już do pobrania z platformy Android Market. Dlaczego warto ją zainstalować?

Wydanie Firefoksa 4 na urządzenia mobilne to duży krok w kierunku dostępnego i łatwego w dostosowaniu Internetu - powiedział prezes fundacji Mozilla Gary Kovacs.

Aplikacja dla Androida umożliwia przeglądanie w kartach dodatków i zakładek, a także synchronizację z desktopową wersją Firefoxa. Według zapewnień fundacji zoptymalizowanie silnika JavaScript sprawia, że Firefox dla Androida jest nawet do trzech razy szybszy niż standardowa przeglądarka systemowa. Dodatkowo browser umożliwia korzystanie z technologii HTML5.

Firefox 4
Firefox 4

Popatrzmy na kilka krótkich filmów wideo prezentujących działanie najnowszego Firefoxa dla Androida. Na początek krótka prezentacja kilku najważniejszych możliwości Firefoxa 4.

Firefox for Android

Przedstawiciele Mozilli przygotowali również krótki klip ułatwiający korzystanie z Firefox Sync, czyli synchronizacji z desktopową wersją przeglądarki:

Getting started with Sync for Firefox 4

Bardzo dużą zaletą mobilnego Firefoxa 4 jest możliwość korzystania z dodatków, zupełnie tak samo jak w desktopowej przeglądarce. Jak to robić?

Add-ons for Firefox 4 Mobile

Komórkowy Firefox dostępny jest do pobrania prosto z platformy Android Market. Aplikacja działa również na smartfonach z systemem Maemo.

Na stronach Mozilli opublikowano krótki przewodnik po wszystkich możliwościach nowej wersji aplikacji - dostępny jest w języku angielskim. Już wkrótce na łamach SIMbloga opublikujemy nasz test przeglądarki, w którym sprawdzimy, czy aplikacja faktycznie jest tak wspaniała, jak zapewniają przedstawiciele Mozilli.

Źródło: inf. prasowa

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)