Mobilny internet liderem, tylko kiedy?

Mobilny internet liderem, tylko kiedy?
Paweł Żmuda

14.04.2010 14:24, aktual.: 14.04.2010 16:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Analitycy firmy Morgan Stanley przewidują, że liczba użytkowników mobilnego internetu może znacznie przekroczyć tych, którzy korzystają ze standardowego sposobu dostępu. Kiedy? Jeśli na rynek trafiać będą telefony sprzedające się tak dobrze jak chociażby iPhone 3GS czy Motorola Droid, sytuacja ta może mieć miejsce nawet w 2015 roku.

Mary Meeker uważa, że obserwujemy właśnie rekordowo szybki wzrost liczby komórkowych użytkowników internetu. Szybszy nawet niż ten z jakim wzrastała liczba desktopowych userów. Meeker twierdzi, że głównym powodem wzrostu jest to, że coraz więcej klientów kupuje telefony, których naturalnym środowiskiem jest Internet.

Według prognoz, jeszcze w tym roku 21% świata znajdzie się w zasięgu sieci 3G. W najnowszych rozwiązaniach telekomunikacyjnych wciąż przoduje Europa Zachodnia (54%), Stany Zjednoczone (46%) i Japonia, gdzie z 3G może korzystać nawet 96% abonentów.

W raporcie zwrócono także uwagę na spektakularny sukces sklepu App Store, który stał się wzorem dla pozostałych producentów. Użytkownicy komórek i mobilnego internetu są w stanie płacić niewielkie sumy za dostęp do aplikacji, gier, a nawet muzyki. Ale czy te wnioski są zaskoczeniem dla czytelników SIMbloga?:)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)