Moda na paczkomaty

Moda na paczkomaty

Moda na paczkomaty
Materiał sponsorowany
10.12.2019 10:11, aktualizacja: 10.12.2019 11:11

Paczkomaty zrewolucjonizowały rynek przesyłek kurierskich i niewątpliwie są jednym z ważniejszych wynalazków tego wieku. Ułatwiają zarządzanie przesyłkami, świetnie odpowiadają na potrzeby klientów i rynku e-commerce. To również ekologiczne rozwiązanie, a innowacje InPostu sprawiają, że sam proces nadawania i odbierania paczek jest coraz prostszy i szybszy.

  1. Zalety paczkomatów
  2. Zainstaluj aplikację
  3. Jak to działa?

Zalety paczkomatów

Przede wszystkim nie musimy czekać na przyjazd kuriera. Przesyłkę odbieramy z wybranego paczkomatu, których jest bardzo dużo w każdym większym i mniejszym mieście, a także na wsiach i we wskazanych przez klientów lokalizacjach. Możemy to zrobić na spacerze, w drodze z pracy, w czasie zakupów – kiedy nam jest wygodnie, a cały proces jest intuicyjny. Paczkomaty mają jeszcze jedną ważną zaletą – są najtańszą opcją. Także aplikacja do śledzenia przesyłek ułatwia wszystkie czynności związane z nadawaniem i odbieraniem paczek. Warto pamiętać, że to rozwiązanie funkcjonowało już wcześniej, ale obecnie będzie jedyną opcją, aby śledzić przesyłkę. Wyłączenie SMS-ów i maili z informacją o statusie paczki jest odpowiedzią InPostu na fałszywe wiadomości wysyłane do klientów.

Zainstaluj aplikację

InPost ogłosił, że będzie zrezygnować z wysyłania klientom SMS-ów i maili z informacjami o doręczeniu przesyłki i danymi do jej odbioru. Nie będzie również informować o jej statusie. Przede wszystkim wynika to z fali fałszywych wiadomości, jakie odebrali klienci popularnego przewoźnika. Te wiązały się z wyłudzeniami i były zaplanowanym atakiem cyberprzestępców, którzy próbowali przejąć nie tylko poufne informacje. Śledzenie przesyłek to najczęściej wykorzystywana opcja dodatkowa – jest bezpłatna i klienci InPostu będą mogli z niej korzystać tylko za pomocą aplikacji. W efekcie w dedykowane miejsce trzeba będzie wpisać tylko numer przesyłki.

Jak to działa?

Klienci, którzy chcą otrzymywać informacje o statusie przesyłki, mogą pobrać dedykowaną aplikację InPost ze sklepów Google Play oraz App Store. To przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie, które doskonale chroni interes odbiorcy i nadawcy oraz wiarygodność przewoźnika. Warto pamiętać o tym, że InPost pracuje stale nad kolejnymi funkcjami aplikacji, aby odbieranie przesyłek było jeszcze szybsze i sprawniejsze. Jeśli ktoś nie chce lub nie może ściągnąć sobie oprogramowania na smartfona, bez problemu będzie mógł śledzić przesyłkę z poziomu witryny www. Specjaliści zakładają, że sam fakt, że InPost zaprzestanie informowania innymi drogami o statusie przesyłki, sprawi, że coraz więcej osób będzie zainteresowanych tym, aby pobrać aplikację.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)