Modecom Volcano VR Blaze, czyli Cardboard na sterydach już w sprzedaży

Modecom Volcano VR Blaze, czyli Cardboard na sterydach już w sprzedaży

Wirtualna rzeczywistość
Wirtualna rzeczywistość
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
09.11.2015 13:09, aktualizacja: 09.11.2015 15:52

Jak wszyscy, to wszyscy - pomyślał nasz polski Modecom, gdy przyglądał się konkurentom wkraczającym w świat wirtualnej rzeczywistości. Jego zestaw Volcano VR Blaze dostępny jest już w sprzedaży, a jego cena nie odstrasza.

Dziś w zasadzie każdy z nas ma w kieszeni większość podzespołów potrzebnych do zbudowania gogli VR, dlatego jest to zabawa na każdą kieszeń. Wystarczy umieścić smartfona w odpowiednio poskładanym kawałku kartonu z soczewkami i już można zanurzyć się w filmie lub grze. Jeśli jednak ktoś chciałby sięgnąć po coś więcej niż podatny na uszkodzenia karton, a przy tym nie wydać fortuny, także znajdzie coś dla siebie. Ciekawą opcją wydaje się być rodzimy zestaw Modecom Volcano VR Blaze.

Obraz

Używam słowa "zestaw", a nie "gogle", gdyż w jego skład - poza samymi goglami - wchodzą także słuchawki douszne oraz kontroler Bluetooth, który można wykorzystać grając w osadzone w wirtualnej rzeczywistości gry. Same gogle to coś więcej niż tylko Cardboard z plastiku, gdyż producent pomyślał o możliwości regulacji rozstawu soczewek, mechanizmie zapobiegającym wypadnięciu smartfona oraz odpowiedniej wentylacji, która ma nie dopuścić do przegrzania się telefonu.

Obraz

Jeśli chodzi o software, Modecom nie pokusił się o przygotowanie żadnego specjalnego oprogramowania i zostawia użytkowników z tym, co można znaleźć w mobilnych sklepach z aplikacjami. Na stronie producenta znajdziecie zestaw polecanych gier i apek na Androida. Również gry VR wspierające dołączony do zestawu bezprzewodowy kontroler:

Obraz

W goglach można umieścić smartfona o ekranie mieszczącym się w przedziale 4,5-5,7 cala, zaś kontroler wymaga do działania Androida w wersji przynajmniej 4.4 KitKat.

Cena? Sugerowana przez Modecoma to 299 zł, ale u naszego partnera - RTV Euro AGD - Volcano VR Blaze kosztuje obecnie (do 15 listopada) 199 zł. Biorąc pod uwagę ilość frajdy, ile wirtualna rzeczywistość może dostarczyć, nie jest to zbyt wygórowana kwota jak na gogle, które nie są wykonane z kartonu. Zwłaszcza że dokładane są do nich słuchawki i bezprzewodowy pad. Zapowiada się świąteczny hit.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)