Moje TOP 5 darmowych gier survival na smartfony

Moje TOP 5 darmowych gier survival na smartfony

Westland Survival
Westland Survival
Mateusz Żołyniak
21.01.2019 14:13, aktualizacja: 21.01.2019 15:17

Prezentowałem już ulubione płatne gry z gatunku survival, ale w sklepach z aplikacjami nie brakuje również podobnych tytułów, w które można grać za darmo. Oto 5 ciekawych bezpłatnych pozycji tego typu, które można znaleźć w sklepach z aplikacjami mobilnymi.

Darmowe gry i tytuły rozprowadzane w modelu freemium nie zawsze są tak dopracowane jak płatne odpowiedniki, ale nie oznacza to, że nie mogą zagwarantować równie dużej satysfakcji z rozgrywki. Dotyczy to też pozycji z gatunku survival, w których gracze muszą często wysilać szare komórki, by przetrwać w wirtualnym świecie.

Oto ciekawych pięć tytułów, dzięki którym gracze mogą zapoznać się z gatunkiem survival bez konieczności wydawania pieniędzy.

"Last Day on Earth: Survival"

"Last Day on Earth: Survival" to dość klasyczny tytuł survival, w którym gracze przenoszą się do 2027 roku. Akcja toczy się w postapokaliptycznym świecie, który opanowany jest przez zombie. Gracze kierują poczynaniami jednego z ocalałych, który musi gromadzić zasoby wykorzystywane do budowy bezpiecznego schronienia.

LDoE - Advertisement (OLD)

W grze duży nacisk położono dodatkowo na opracowywanie nowych narzędzi, broni i innych elementów wyposażenia. Dodatkowym atutem są specjalne lokacje, które można odblokować podczas rozgrywki,

Grę można pobrać z:

"Westland Survival"

"Westland Survival" to tytuł podobny do powyższego, ale akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie. Celem graczy jest budowa i udoskonalenie własnego ranczo oraz jego obrona przed bandytami. Jednym z kluczowych elementów jest oczywiście gromadzenie surowców.

Westland Survival Trailer (Polish)

Twórcy zadbali o dodatkowe opcje jak handel z Indianami i poskramianie dzikich koni oraz szereg nowych broni i narzędzi do opracowania. Pojawiły się również dodatkowe misje, które mają uczynić rozgrywkę interesującą.

Grę można pobrać z:

"Stormfall: Saga of Survival"

Po postapokaliptycznych klimatach i Dzikim Zachodzie czas na rozgrywkę w świecie fantasy, czyli "Stormfall: Saga of Survival". Ta pozycja MMORPG skupia się nie tylko na próbie przeżycia w niebezpiecznej krainie poprzez budowę i ulepszania schronienia, ale i wymaga od gracza jej eksploracji.

Stormfall: Saga of Survival - new features I

Twórcy poświęcili więc wiele uwagi do ulepszania brani i tworzenia coraz lepszego ekwipunku, który umożliwi skuteczną walkę z hordami potworów oraz innymi graczami. Dla wielu nie bez znaczenia będzie też dodanie opcji nauki magii, co urozmaica rozgrywkę.

Grę można pobrać z:

"Ares Virus"

"Ares Virus" to z kolei shooter 2D (kamera umieszczona nad postacią) w świecie, w którym uwolniono groźny wirus. Jest to dynamiczna gra typu survival, w której trzeba zmierzyć się ze zmutowanymi przeciwnikami, w tym grupkami, które działają zespołowo.

AresVirus Preview

Ważną częścią rozgrywki jest oczywiście zbieranie surowców, które można wykorzystać do opracowywania nowych lub ulepszania obecnych broni. Uwagę zwraca również rysowana grafika, która jest naprawdę klimatyczna.

Grę można pobrać z:

"Plague Inc."

Na koniec muszę wspomnieć jeszcze o strategicznej grze "Plague Inc." firmy Ndemic Creations. To dość unikatowy tytuł, w którym gracze nie bronią ludzkości przed groźnym wirusem, ale próbują ją zniszczyć za pomocą opracowanego przez siebie patogenu. Nie jest to jednak takie proste jak może się wydawać w pierwszej chwili.

Plague Inc. Trailer - Android

Zespoły naukowe cały czas opracowują lekarstwa na wypuszczane choroby, więc należy je ulepszać. Plusem jest dostęp do różnego typu patogenów, które można wykorzystać jako broń przeciw ludzkości. Szkoda jedynie, że darmowa jest tylko wersja na Androida.

Grę można pobrać z:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)