Moje ulubione gry wyścigowe na smartfony

Moje ulubione gry wyścigowe na smartfony

Asphalt 9: Legends
Asphalt 9: Legends
Mateusz Żołyniak
28.01.2019 14:20, aktualizacja: 28.01.2019 15:20

Wspominałem ostatnio o najciekawszych pozycjach survival na smartfony (także tych darmowych), więc czas na nieco luźniejszą tematykę. Oto pięć moich ulubionych mobilnych gier wyścigowych.

Zręcznościowe gry bazujące na wyścigach samochodowych na mobilnym rynku pojawiły się niedługo po wprowadzeniu pierwszych telefonów i po dziś dzień cieszą się sporą popularnością. Nie powinno to zresztą dziwić - pojedyncze wyścigi sprawdzają się jako "zabijacz czasu" w środkach komunikacji miejskiej, a dzięki rozbudowane trybom kariery gry tego typu mogą przykuć do ekranów smartfonów na dłużej.

Oto 5 gier wyścigowych, po które w ostatnim czasie sięgałem najchętniej. Wcześniej dodam jedynie, że większość tytułów można pobrać za darmo, ale wiąże się to z koniecznością oglądania reklam, a także rozbudowanymi systemami mikropłatności. Te ostatnie umożliwiają zakup ułatwiających rozgrywkę elementów, ale nie są one konieczne by mieć frajdę z wyścigów.

"Asphalt 9: Legends"

"Asphalt 9: Legends" to najnowsza odsłona kultowej serii gier Gameloftu, która starszym użytkownikom znana jest choćby ze smartfonów Nokii opartych na Symbianie. Firma nie stara się przygotowywać najbardziej realistycznych symulatorów wyścigów, stawiając na model dostarczający przede wszystkim dużo emocji.

Asphalt 9: Legends - Official Soft Launch Preview

Wersja Legends na tle starszych tytułów wyróżnia się nie tylko poprawioną grafiką i nowymi supersamochodami. Twórcy zadbali o rozbudowany tryb kariery, opcję zmagań w trybie wieloosobowym czy całą masę wydarzeń, które umożliwiają odblokowanie unikatowych dodatków. Największą zaletą serii Asphalt pozostają jednak po prostu efektowne wyścigi.

Grę można pobrać z:

"CSR Racing 2"

"CSR Racing 2" to z kolei tytuł skupiony dookoła drag racing (wyścigów na krótkim dystansie). Kluczową częścią rozgrywki jest personalizacja oraz ulepszanie supersamochodów (wraz z postępami można odblokowywać coraz lepsze maszyny), a sama gra ma naprawdę niezłą odprawę graficzną (szczególnie realistyczne modele pojazdów).

C2 181004V 2 0 Legends AppPreview v5 AR GP 1920x1080 en EN

Firma NaturalMotionGames zadbała do tego o opcję rywalizacji z innymi graczami, w tym w globalnych wydarzeniach. Twórcy stawiają ponadto na nowinki technologiczne, czego przykładem jest tryb AR (rozszerzonej rzeczywistości) umożliwiający dokładne zapoznanie się z posiadanymi samochodami.

Grę można pobrać z:

"Real Racing 3"

"Real Racing 3", za którym stoi Electronic Arts, nie jest najnowszym tytułem, ale wciąż jest to jedna z najciekawszych gier wyścigowych. Wynika to jednak nie tyle z oprawy audiowizualnej czy liczby dodatków. Pozycja ta ma naprawdę dobrze przygotowaną mechanikę (m.in. fizykę), dzięki czemu pojazdy prowadzi się niemal jak w rzeczywistości.

Real Racing 3 Trailer - Google Play

W "Real Racing 3" znajdą wiele znanych supersamochodów, które należy nie tylko ulepszać, ale i naprawiać po wyścigach, oraz kilka trybów rozgrywki, w tym nietypowe jak 24h Le Mans czy NASCAR. Jest to gra, którą powinien poznać każdy fan wyścigów samochodowych.

Grę można pobrać z:

"Traffic Rider"

W sklepach z aplikacjami można znaleźć również pozycje dla fanów dwóch kółek. Jedną z najciekawszych jest "Traffic Rider" z 29 motocyklami do wyboru, którymi można ścigać się po wielu trasach zarówno w dzień, jak i w nocy. Na tym nie koniec.

Traffic Rider - Official Trailer

Twórcy przygotowali również tryb kariery, w którym gracze mają ponad 70 zadań do wypełnienia (ubarwiają je pościgi policyjne). Oprawa wizualna oraz mechanika stoją na dobrym poziomie, a najlepsi gracze mają szansę wylądować na ogólnodostępnej tablicy wyników.

Grę można pobrać z:

"Hill Climb Racing 2"

Na koniec wspomnę jeszcze o grze "Hill Climb Racing 2", czyli luźniejszym podejściu do tematu wyścigów. Użytkownicy muszą pokonywać w niej trudne tory wyścigowe zanim zrobią to przeciwnicy, a duże znaczenie ma szybki zaznajomienie się z prawami fizyki w grze.

Hill Climb Racing 2 Store Trailer

Rozgrywka prowadzona jest w widoku 2D z świetną rysowaną grafiką. W tytule studia Fingersoft można znaleźć sporą liczbę nietypowych i wręcz absurdalnych pojazdów, których wygląd można personalizować. Dostępny jest też tryb przygodowy i cykliczne wydarzenia. "Hill Climb Racing 2" to zręcznościowa gra, która może spodobać się nie tylko fanom wyścigów.

Grę można pobrać z:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)