Moment - sprawdź, jak mocno jesteś uzależniony od iPhone’a!

Moment - sprawdź, jak mocno jesteś uzależniony od iPhone’a!

Moment - sprawdź, jak mocno jesteś uzależniony od iPhone’a!
Zbigniew Kowal
30.06.2014 07:53, aktualizacja: 30.06.2014 14:19

Powiadają, że przeciętny użytkownik zagląda do swojego telefonu ponad 150 razy dziennie. Zatrważające! W towarzystwie smartfona spędzamy nierzadko więcej czasu niż z przyjaciółmi czy rodziną. Wszyscy uzależnieni od iPhone'a mogą sprawdzić, jak silne jest to uzależnienie.

O zjawisku zwanym nomofobią jakiś czas temu na łamach Komórkomanii pisał Krzysiek Rodziński. Okazuje się, że uzależnienie od telefonu to problem coraz większej liczby osób. Jak to jest, gdy nie można korzystać ze smartfona? Sprawdził to Janek, który dobrowolnie poddał się tygodniowej kuracji antysmartfonowej.

Wy nie musicie uciekać się do takich metod. W ustaleniu, ile czasu spędzacie każdego dnia z telefonem, pomoże nowa aplikacja (a jakże) na iPhone’a. Moment to prosty program, który uruchamia się w tle. Monitoruje on, jak często korzystamy z telefonu Apple’a.

Obraz

Aplikacja poinformuje również o tym, w jakich miejscach (wirtualna mapa) używamy iPhone’a najczęściej. Dzięki temu możemy ustalić, ile dokładnie czasu spędzamy z telefonem i jakie są nasze przyzwyczajenia w tym zakresie. Na szczęście później możemy wprowadzić w życie plan naprawczy.

W ustawieniach programu użytkownik może określić, ile czasu dziennie chce poświęcać iPhone'owi. Po przekroczeniu limitu aplikacja poinformuje o tym stosownym komunikatem oraz nieznośnym dźwiękiem. Naturalnie tylko od nas samych zależy, czy zechcemy się podporządkować takim regułom.

Polacy wolą smartfony od seksu? Co jesteśmy w stanie dla nich poświęcić

Kevin Holesh napisał aplikację dla samego siebie, dopiero później okazało się, że jego pomysł monitorowania aktywności smartfonowej spodobał się również innym. Twórca programu twierdzi, że dzięki Moment udaje mu się zaoszczędzić ponad 30 minut dziennie. Jeżeli i wy chcecie zrobić coś w tym kierunku, aplikację możecie pobrać z App Store za darmo.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)