Moto G teraz także w wersji Google Play edition

Moto G teraz także w wersji Google Play edition
15.01.2014 10:39
Moto G Google Play edition
Moto G Google Play edition

Moto G jest bez wątpienia jednym z najbardziej interesujących smartfonów ubiegłego roku. Nie dzięki ponadprzeciętnej specyfikacji czy świetnemu wykonaniu, ale niebywałemu wręcz stosunkowi jakości do ceny. Dystrybucja tego modelu została właśnie rozszerzona o sklep Google Play.

Pierwsze urządzenia, które sprzedawane były w takich wariantach, to Galaxy S4 oraz HTC One. Kilka miesięcy później dołączył do nich LG G Pad 8.3 oraz phablet Sony Z Ultra. Najważniejsza (i w zasadzie jedyna) różnica względem oryginału to oczywiście obecność Androida w najnowszej odsłonie bez nakładki producenta.

O ile więc w edycjach Google Play wspomniane modele pod względem funkcjonalnym różnią się diametralnie od swoich braci, o tyle w przypadku Motoroli Moto G trudniej to dostrzec. Smartfon pracuje bowiem pod kontrolą zielonego systemu, którego modyfikacja została ograniczona do dodania dosłownie garści (skądinąd całkiem ciekawych) aplikacji. Urządzenie ma już za sobą także aktualizację do KitKata. Z drugiej strony nowy wariant oferuje tę wersję Androida już na starcie i niewykluczone, że w przyszłości aktualizacje będzie dostawał nieco szybciej i będzie ich więcej.

Przypomnę jeszcze, że dziecko Motoroli ma pod maską czterordzeniowego Snapdragona 400, 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 720p, aparat 5 Mpix i baterię o pojemności 2070 mAh. Wariant z 8 GB pamięci wewnętrznej został w Google Play wyceniony na 179 dolarów (ok. 540 zł), czyli tyle co jego brat w dniu premiery. Wersja z 16 GB pamięci to wydatek rzędu 199 dolarów (ok. 605 zł).

Biorąc pod uwagę specyfikację, ceny są rewelacyjne. Tym bardziej szkoda, że Moto G Google Play edition dostępny jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. My możemy jednak bez większych problemów sprowadzić standardową wersję urządzenia z zagranicy, na przykład dzięki Amazonowi.

Źródło: Engadget

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)