Moto G wycieka na stronie Motoroli. Czy to tańsza wersja Moto X, która pojawi się w Europie?

Moto G wycieka na stronie Motoroli. Czy to tańsza wersja Moto X, która pojawi się w Europie?

fot. phonearena.com
fot. phonearena.com
Miron Nurski
30.10.2013 09:00, aktualizacja: 30.10.2013 10:00

Wczoraj wieczorem na oficjalnej stronie Motoroli pojawiła się zakładka odnosząca się do tajemniczego urządzenia o nazwie Moto G, jednak - naturalnie - szybko została usunięta. Co takiego stara się ukryć amerykański koncern?

Wczoraj wieczorem na oficjalnej stronie Motoroli pojawiła się zakładka odnosząca się do tajemniczego urządzenia o nazwie Moto G, jednak - naturalnie - szybko została usunięta. Co takiego stara się ukryć amerykański koncern?

W sieci od kilku tygodni krążą plotki na temat tylko jednego niezapowiedzianego jeszcze smartfona, który miałby dołączyć do rodziny Moto. Do tej pory skrywał się on pod nazwą Moto DVX, jednak trudno uwierzyć, że będzie to jego nazwa oficjalna. Niewykluczone więc, że Moto G to dokładnie ten sam produkt.

O urządzeniu na razie nie wiadomo zbyt wiele, poza tym że ma być budżetowym wariantem Moto X, którego cena będzie oscylować w granicach 250 dol. (ok. 760 zł). W przeciwieństwie do swojego starszego brata prawdopodobnie nie będzie się on cechował rozbudowanymi opcjami modyfikacji wyglądu. Mówi się jednak, że producent pozwoli użytkownikowi wymieniać pokrywy baterii (będą one dostępne w wielu wersjach kolorystycznych). Kilka z nich swego czasu wyciekło już nawet na zdjęciach.

fot. gsmarena.com
fot. gsmarena.com

[solr id="komorkomania-pl-195562" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2797,kto-pyta-nie-bladzi-motorola-moto-x-wideo" _mphoto="motorola-moto-x-195562-2-5720e41.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4655[/block]

Nie to jednak z naszego punktu widzenia jest najważniejsze. Krótko po premierze Moto X redaktorzy serwisu Pocket-lint zapytali przedstawicieli Motoroli, czy ich flagowiec będzie dostępny poza Stanami Zjednoczonymi. Oczywiście stwierdzili oni, że nie, ale zapewnili przy tym, iż Moto X jest jedynie “pierwszym członkiem nowej rodziny urządzeń”, a do Europy wkrótce trafi “sporo fajnych i ekscytujących smartfonów”.

Kilka tygodni później, gdy pojawiły się pierwsze doniesienia na temat modelu Moto DVX, GSMArena pisała, że zadebiutuje on także poza USA. Jeśli weźmiemy pod uwagę wcześniejszą wypowiedź przedstawicieli Motoroli, to możemy uznać, że poza USA = w Europie.

[solr id="komorkomania-pl-197866" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2712,moto-x-to-dopiero-poczatek-czas-na-projekt-ara-i-wlasnorecznie-skladane-smartfony" _mphoto="the-modular-design-of-pr-192d5cd.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4656[/block]

Oczywiście w dalszym ciągu nie oznacza to, że w najbliższej przyszłości jakikolwiek smartfon Amerykanów pojawi się w Polsce, ale gdy tylko któryś z nich trafi do sprzedaży na głównych europejskich rynkach, to sprowadzenie go na własną rękę będzie mniej problematyczne niż w przypadku Moto X (choć i to dla jednego z naszych czytelników nie stanowiło problemu). Poza tym w takim wypadku rodzime serwisy aukcyjne zostaną z pewnością zasypane ofertami.

Na temat Moto G na razie nie wiadomo niestety nic. Coraz większa liczba przecieków może jednak wskazywać na to, że jego premiera odbędzie się lada moment.

Źródło: Phone ArenaPocket-lintGSMArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)