Nowe, nietypowe moduły Moto Mods dla smartfonów Lenovo Moto Z

Nowe, nietypowe moduły Moto Mods dla smartfonów Lenovo Moto Z

Moduły Moto Mods do smartfonów Lenovo Moto Z
Moduły Moto Mods do smartfonów Lenovo Moto Z
Mateusz Żołyniak
10.02.2017 14:13, aktualizacja: 10.02.2017 18:03

Wkrótce na rynku mogą pojawić się nowe moduły, z których mogli będą korzystać posiadacze smartfonów Moto Z, Moto Z Force i Moto Z Play. Jakie konkretnie Moto Mods trafią na rynek? To już zależy od... użytkowników.

W listopadzie Motorola, Lenovo i amerykańska sieć Verizon Wireless wystartowały na Indiegogo z konkursem, w ramach którego użytkownicy mogli przygotowywać własne projekty magnetycznych modułów do smartfonów z serii Moto Z. Akcja wchodzi teraz w decydującą fazę - wyłoniono 12 finalistów, których autorskie moduły mogą trafić do sprzedaży. O jakie konkretnie projekty chodzi? Przyjrzyjmy się im bliżej:

Edge

Projekt Edge
Projekt Edge

Zacznę od projektu o nazwie Edge, który wyróżnia się systemem podświetlenia RGD umieszczonym na krawędzi modułu. Dzięki niemu użytkownicy mają dostawać w pełni spersonalizowane powiadomienia - mogą dobrać odpowiedni kolor do danej aplikacji/usługi za pomocą dedykowanego oprogramowania.

Projekt Edge
Projekt Edge

To niejedyna zaleta modułu. Edge wyposażony jest w dodatkowe ogniwo o pojemności 2000 mAh oraz przystawkę do ładowania bezprzewodowego.

Linc Smart Walkie Talkie

Linc Smart Walkie Talkie
Linc Smart Walkie Talkie

Pod nazwą Linc kryje się moduł, który zamienić ma smartfona w walkie-talkie. Akcesorium to ma pracować w paśmie UHF (400-480 MHz), a jego użytkownicy będą mogli samodzielnie dobierać odpowiednie częstotliwości pracy (lub korzystać z gotowych ustawień). Użytkownicy tego akcesorium będą się mogli ze sobą komunikować nawet w miejscach, w których nie ma zasięgu sieci komórkowych.

Smart Z Wallet

Smart Z Wallet
Smart Z Wallet

Smart z Wallet to dość prosty moduł, który jest przypinanym do smartfona portfelem na gotówkę i karty. Jest on wyposażony dodatkowo w GPS, dzięki czemu można go zlokalizować za pomocą specjalnej aplikacji.

The Ultimate Moto Z Mod

The Ultimate Moto Z Mod
The Ultimate Moto Z Mod

Nazwa kolejnego projektu brzmi obiecująco, ale tak naprawdę jest to ładnie wyglądająca pokrywa z drewna z przystawką do ładowania bezprzewodowego.

Mico

Mico
Mico

Pod nazwą Mico kryje się moduł z dodatkową baterią o pojemności 2200 mAh oraz panelem solarnym, który ma stale doładowywać telefon. Co ciekawe - panel można obracać, aby był wystawiony na działanie promieni słonecznych nawet wtedy, gdy użytkownik korzysta z telefonu.

Mico
Mico

InstruMod

InstruMod
InstruMod

InstruMod to wielofunkcyjne urządzenie pomiarowe. Po podłączeniu do smartfona ma ono zastąpić takie przyrządy jak kątomierz, ekierka, laserowa poziomica czy nawet miniaturowa waga.

Palm Smart Remote

Palm Smart Remote
Palm Smart Remote

Kolejny projekt to moduł, który ma zamieniać smartfon w uniwersalny pilot. Jest on wyposażony w diodę IR oraz dziewięć programowalnych przycisków, a do tego ma obsługiwać kilka profili (dla różnych urządzeń).

EarMods

EarMods
EarMods

EarMods to słuchawki, których użytkownicy mają nigdy nie gubić. Można je bowiem w każdej chwili schować do specjalnej kieszonce w module. Warto odnotować, że Moto Z w standardzie nie ma złącza słuchawkowego.

Euromod

Euromod
Euromod

Pod nazwą Euromod kryje się przystawka dla profesjonalistów. Ma ona bowiem umożliwić połączenie smartfonów Moto Z z modułowym syntezatorem Eurorack.

Z Sterilizer

Z Sterilizer
Z Sterilizer

Moduł o nazwie Z Sterilizer to akcesorium dla osób, które bardzo dbają o higienę. Wyposażone jest bowiem w lampę emitującą ultrafiolet (UV), służącą do sterylizacji przedmiotów codziennego użytku (zabija mikroorganizmy).

Digital Recorder For Moto Z

Digital Recorder
Digital Recorder

Moduł będący dyktafonem to kolejne ciekawe i - co ważne - naprawdę przydatne akcesorium. Szczególnie, że wyposażone jest nie tylko w mikrofony mające gwarantować rejestrację dźwięku wysokiej jakości, ale i własną wbudowaną pamięć (4 GB) oraz przyciski funkcyjne, które umożliwiają jego szybką obsługę.

Modulator

Modulator
Modulator

Ostatnim z wyróżnionych projektów jest Modulator, czyli cyfrowe walkie-talkie. Akcesorium ma wspierać standardy ZigBee/IEEE 802.15.4 i silny mechanizm szyfrowania, a do tego nie będzie przesyłać danych przez aplikacje firm trzecich.

Szczegółowe informacje o wszystkich projektach znajdziecie na stronie Indiegogo. Można na niej nie tylko poczytać o poszczególnych konceptach, ale i wesprzeć wybrane rozwiązania, dzięki czemu mogą one trafić na rynek. Dodam, że twórca The Ultimate Moto Z Mod zebrał już potrzebną kwotę.

Motorola w marcu ogłosić ma zwycięzcę konkursu, który zostanie zaproszony do siedziby firmy w Chicago i może liczyć na solidne wsparcie finansowe na realizację kolejnych projektów. Lenovo na dofinansowanie przeznaczyć może nawet milion dolarów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)