Moto X Style i Moto X Play - czym się różnią?

Moto X Style i Moto X Play - czym się różnią?

Moto X Style i Moto X Play - czym się różnią?
Jacek Klimkowicz
17.12.2015 15:36, aktualizacja: 17.12.2015 18:02

W tym roku Motorola przygotowała kilka edycji flagowej Moto X. Na polskim rynku dostępne są już modele Moto X Play i Moto X Style, które dość wyraźnie różnią się ceną. Oto najważniejsze różnice, które przekładają się na ceny obu wariantów.

Po pierwsze: ekran

Moto X Style
Moto X Style

Wyższy model - Moto X Style - otrzymał jeszcze lepszy ekran - zagęszczenie pikseli wzrosło do 520 ppi (2560 x 1440), dzięki czemu obraz jest niesamowicie ostry z każdej odległości. Ponadto czytelność w słońcu jest na najwyższym poziomie, dzięki imponującej jasności ekranu. To wszystko sprawia, że obraz na Moto X Style cieszy oko zawsze i wszędzie, i choć ekran w Moto X Play jest dobry, to jednak nie może się z nim równać. I za to między innymi dopłacamy inwestując w X Style.

Po drugie: aparat(y)

Moto X Style
Moto X Style

Moto X Style podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej, konkurując jakością zainstalowanej kamery z najlepszymi. W rankingu DxOMark Mobile zajmuje ona ex aequo 4. miejsce obok LG G4 i Samsunga Galaxy Note 4, a więc smartfonów imponujących możliwościami fotograficznymi, z których korzystają nawet profesjonalni fotografowie. Moto X Style, w odróżnieniu od X Play, pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K (@30 FPS), a także ma znakomitą, przednią kamerkę do selfie, wyposażoną w diodę doświetlającą.

Po trzecie: wydajność

Ponadto Moto X Style ma 3 GB pamięci RAM, a więc o 1 GB więcej od Moto X Play. Czy jest to przerost formy nad treścią? W przypadku mniej zaawansowanych użytkowników być może. Jednak bardziej wymagający i patrzący przyszłościowo (smartfona najczęściej nie kupuje się co roku), nie pogardzą dodatkową pamięcią operacyjną, której z czasem będzie potrzeba coraz więcej - wówczas zapas ten zostanie właściwie spożytkowany.

Po czwarte: wykonanie

Na jakość wykonania najnowszej serii Moto trudno narzekać. Niemniej jednak to Moto X Style daje poczucie obcowania ze smartfonem z wyższej półki. Taki efekt uzyskano nie tylko stawiając na wysoką precyzję wykonania, lecz także na wysoką jakość materiałów. W rezultacie design Moto X Style i Play jest podobny, ale wykonanie przemawia na korzyść tej pierwszej.

Po piąte: wyposażenie

Moto X Style
Moto X Style

Na pokładzie znalazły się szybszy moduł LTE (300 Mbps vs 150 Mbps w X Play), najnowszy Bluetooth 4.1 (4.0 w Play) i dwuzakresowe WiFi 802.11ac (802.11n w Play) oraz wsparcie dla systemu pozycjonowania GLONASS, podczas gdy X Play pozwala na korzystanie tylko z satelitów GPS. Wisienką na torcie są bardzo dobrej jakości głośniki stereo zlokalizowane na frontowym panelu.

Podsumowanie

Materiał powstał we współpracy z firmą

Obraz
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)