Motorola Droid (Milestone) największym kopem dla Androida

Motorola Droid (Milestone) największym kopem dla Androida

android
android
Paweł Żmuda
05.01.2010 14:21, aktualizacja: 05.01.2010 15:21

Z ostatnich badań ChangeWave wynika, że największy wzrost liczby użytkowników systemu Android zawdzięczamy Motoroli Droid znanej na Starym Kontynencie jako Motorola Milestone. Kolejny sukces platformy dowodzi, że Android zyskuje coraz większą popularność wśród producentów sprzętu.

Firma Google szumnie zapowiada, że jej komórkowy system operacyjny podbije rynek komórkowy. W 2010do sklepów trafi bardzo wiele urządzeń opartych o Androida. Wśród nich Nexus One, więc możemy spodziewać się dalszych wzrostów. Nie wiadomo, czy pozostałe platformy nadążą za rosnącym w siłę konkurentem. Wiadomo jednak, że z tej walki już teraz zwycięsko wychodzi koncern Motorola, notujący dzięki Droidowi ciągły wzrost użytkowników.

Androidowi daleko jeszcze do pozycji lidera branży. W badaniu firmy ChangeWave brało udział 4068 respondentów. Jedynie 4% z nich korzystało z komórki opartej o Androida. To niewiele, lecz wzrost zainteresowania platformą Google jest widoczny pod każdym względem. Aż 21% respondentów odpowiedziało, że ich następna komórka będzie wyposażona w Androida. To wzrost aż o 15% w porównaniu z wcześniejszym badaniem ChangWave. Redakcja Applemani uważa, że badanie wskazuje na dominację koncernu Apple, ale z tym stanowiskiem warto polemizować.

Cytowane badanie wskazuje jeszcze jedną, optymistyczną tendencję. Aż 42% badanych korzysta z telefonu z systemem operacyjnym. Wzrost użytkowników smartfonów jest widoczny gołym okiem. Miejmy nadzieję, że będzie coraz szybszy.

Całość raportu ChangeWave dostępna jest pod tym adresem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)