Motorola podbije Europę konkurencją dla Nexusa 4?

Motorola podbije Europę konkurencją dla Nexusa 4?

Motorola
Motorola
Miron Nurski
10.07.2013 14:02, aktualizacja: 10.07.2013 16:02

W ostatnim czasie głośno jest o smartfonie Moto X, który ma pozwolić użytkownikowi na głęboko idącą personalizację (choć niekoniecznie). Okazuje się, że amerykański producent pracuje również nad kilkoma innymi ciekawymi urządzeniami. Wśród nich ma znaleźć się smartfon pracujący przez pełne 48 godzin na jednym ładowaniu oraz bezpośrednia konkurencja dla Nexusa 4. Tego ostatniego prawdopodobnie ujrzymy w Europie.

Od wielu miesięcy mówi się o tajemniczym X Phonie. Pierwsze plotki wskazywały, że będzie to produkt rewolucyjny, cechujący się wyśrubowaną specyfikacją, ponadprzeciętną wytrzymałością, długim czasem pracy baterii na jednym ładowaniu oraz możliwością spersonalizowania wyglądu i oprogramowania. Teraz okazuje się, że rozwiązania te faktycznie zostaną wykorzystane, jednak nie w jednym, lecz kilku nadchodzących smartfonach Motoroli.

[solr id="komorkomania-pl-172266" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3445,google-i-motorola-zapowiadaja-moto-x-pierwszy-na-swiecie-telefon-zaprojektowany-przez-ciebie" _mphoto="moto-x-fot-slashgear-com-fcc1468.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4024[/block]

Pierwszym z nich ma być urządzenie o przyzwoitych parametrach, którego cena będzie jeszcze atrakcyjniejsza, niż w przypadku Nexusa 4 (mówi się o 250 euro, czyli ok. 1080 zł). Według przecieków możemy oczekiwać 4,5-calowego ekranu, 2 GB RAM-u oraz aparatu 8 Mpix. Co ciekawe, smartfon ten ma być skierowany głównie na rynki europejskie. Prawdopodobnie będzie sprzedawany za pośrednictwem sklepu Google Play.

Mówi się, że to właśnie ten produkt został uwieczniony na zdjęciu, które krąży po sieci już od jakiegoś czasu.

fot. adslzone.net
fot. adslzone.net

Kolejna nadchodząca nowość to Motorola Droid MAXX, której główną zaletą ma być niezwykle wytrzymała bateria. Na forum Android Central pojawiła się grafika z kilkoma klatkami oraz szkicem telewizyjnej reklamy tego urządzenia. Widać na niej prawdopodobnie Daniela Craiga (gustującego do tej pory we flagowcach Sony).

fot. androidcentral.com
fot. androidcentral.com

Cała reklama wyglądać ma mniej więcej tak: młoda para płynie jachtem, który w pewnym momencie odmawia posłuszeństwa. Bohaterowie uciekają na bezludną wyspę, aż kobieta pyta: "jak długo pociągnie bateria w twoim smartfonie?". Craig odpowiada: "dwa dni". W tym momencie głos lektora potwierdza, że bateria zastosowana w Motoroli Droid MAXX faktycznie wystarcza na 48 godzin pracy urządzenia.

Zdjęcie prasowe smartfona kilka dni temu na Twitterze opublikował @evleaks. Istotny jest jednak fakt, że prawdopodobnie będzie on dostępny wyłącznie w amerykańskiej sieci Verizon.

Motorola Droid MAXX (fot. twitter.com)
Motorola Droid MAXX (fot. twitter.com)

Coraz więcej przecieków pojawia się także na temat modeli Droid RAZR Ultra oraz Droid RAZR M Ultra, a do najświeższych dotarł serwis Phone Arena. Pierwszy z nich ma być mocnym urządzeniem wyposażonym w 5-calowy ekran FullHD i 2 GB RAM-u, natomiast drugi będzie jego pomniejszonym, 4,3-calowym wariantem.

Ze wszystkich nadchodzących nowości najbardziej interesująco - przynajmniej dla nas - zapowiada się oczywiście tajemnicza alternatywa dla Nexusa 4. Na razie nie są jednak znane żadne szczegóły na temat daty rynkowego debiutu tej słuchawki.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)