Motorola RAZR 2 może zadebiutować z dotykowymi krawędziami

Motorola RAZR 2 - koncepcja / źródło: nl.letsgodigital.org
Motorola RAZR 2 - koncepcja / źródło: nl.letsgodigital.org
Patryk Korzeniecki

25.11.2019 16:33, aktual.: 25.11.2019 17:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Motorola RAZR 2 to raczej dosyć odległa premiera, jednak pojawiają się pierwsze informacje, które mogą być związane z jego funkcjami.

Motorola RAZR to świeży debiut amerykańskiego producenta na rynku składanych smartfonów. Łamana konstrukcja przypomina jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych telefonów marki - model RAZR V3.

Nie minęło dużo czasu od zaprezentowania światu pierwszej składanej motoroli, a już widać na horyzoncie pierwsze informacje, które mogą rzucać zarys na specyfikację następcy.

Motorola ma pomysł na smartfon z dotykową obudową

Motorola złożyła nowy patent w US USPTO i WIPO na składane urządzenie. Jak informuje LetsGoDigital, prócz składanego wyświetlacza telefon zostałby wyposażony w czujniki dotyku umieszczone po bokach obudowy. Zgodnie z tym, co opisano w patencie, boczny panel dotykowy składałby się pól zdolnych do rozróżniania 20 różnych gestów.

Motorola RAZR 2 - koncepcja sensorów / źródło: nl.letsgodigital.org
Motorola RAZR 2 - koncepcja sensorów / źródło: nl.letsgodigital.org

Mogłoby to działać nie tylko przy rozłożonym, ale też przy złożonym telefonie. Patent sugeruje, że czujnik dotyku zostałby zatopiony w wyświetlaczu.

Złożony patent w żaden sposób nie gwarantuje, że następca Motoroli RAZR (o ile powstanie) zostanie wyposażony w tę technologię. Jest to jednak sygnał, że producent jest zainteresowany takim pomysłem i w bliższej lub dalszej przyszłości może wyprodukować takie urządzenie.

Dotykowe krawędzie a etui

Osobiście jestem dosyć sceptyczny co do dotykowych krawędzi w telefonie. Wątpię, żeby działało to przez wszystkie rodzaje etui. W takim wypadku stosowanie ochrony na obudowę nie ma racji bytu, co naraża smartfon na rysy i uszkodzenia związane z upadkami.

Motorola RAZR 2 - koncepcja / źródło: nl.letsgodigital.org
Motorola RAZR 2 - koncepcja / źródło: nl.letsgodigital.org

Myślę, że producent powinien pomyśleć o maksymalnej zgodności ze sposobami ochrony urządzeń - praktycznie każdy używa dziś smartfonów z pokrowcem i zachowanie kompatybilności powinno być obligatoryjne.

Czekam z niecierpliwością na następcę (i oczywiście obniżkę horrendalnych cen takich konstrukcji) - uważam, że to najciekawsza koncepcja "łamanego telefonu" i myślę, że ma ona największe szanse na sukces.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)