Motorola rezygnuje z Motoblur - przez fanów z Facebooka

Motorola
Motorola
Paweł Żmuda

10.06.2011 15:45, aktual.: 10.06.2011 17:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj koncern Motorola zaprezentował dwa smartfony przygotowane dla amerykańskich sieci komórkowych. Motorola Triumph przeznaczona dla sieci Virgin Mobile i Motorola Photon 4G dla Sprinta to urządzenia, których raczej nie możemy spodziewać się w Europie, jednak konferencja prasowa Motoroli była ciekawa również dla nas. Dlaczego?

Na prezentacji dwóch nowych smartfonów Motoroli obecna była ekipa serwisu Engadget. Redaktorzy zagranicznego serwisu z uwagą przysłuchiwali się przedstawicielom koncernu, którzy ani razu nie wypowiedzieli nazwy autorskiej nakładki na Androida. Dlaczego tak się stało?

Po konferencji przedstawiciele Motoroli wypowiedzieli się na temat przyszłości Motoblur. Ze względu na niepochlebne opinie o nakładce, firma zdecydowała się ją porzucić. W czerwcu na facebookowym profilu Motoroli przygotowano krótką ankietę dla fanów systemu Android w której zapytano o to, jakie aplikacje na Androida chcieliby zobaczyć.

Ankieta przygotowana przez specjalistów od marketingu szybko zaczęła żyć własnym życiem. Tysiące fanów domagały się odblokowania bootloadera przez Motorolę. Równie duża grupa zaproponowała stworzenie aplikacji, która szybko i skutecznie usuwa nakładkę Motoblur. Wielu fanów chciało też całkowitego usunięcia autorskiej nakładki firmy Motorola.

Nacisk ze strony facebookowych fanów nie pozostał bez echa. Niestety, firma nie zacznie od razu sprzedawać smartfonów z czystym Androidem, jednak przynajmniej połowiczny sukces już został osiągnięty. Dziś wiadomo, że w ciągłym wykorzystaniu pozostaną społecznościowe elementy interfejsu Motoroli.

Źródło: intomobile

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)