Motorola sprawdziła jak bardzo jesteśmy przywiązani do smartfonów. Odpowiedź: BARDZO!

Motorola sprawdziła jak bardzo jesteśmy przywiązani do smartfonów. Odpowiedź: BARDZO!

Też kochacie swoje smartfony?
Też kochacie swoje smartfony?
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Konrad Błaszak
31.07.2015 07:38, aktualizacja: 02.08.2015 16:03

Jeśli kilka lat temu ktoś powiedziałby mi, że tworzy swego rodzaju związek ze swoim telefonem, spojrzałbym na niego co najmniej dziwnie. Teraz to wygląda zupełnie inaczej, a nowa ankieta Motoroli tylko to potwierdza.

Pisząc o nowych motorolach zacząłem od kilku liczb, które podała amerykańska (chińska?) firma. Dotyczyły one tego, jak blisko jesteśmy związani ze swoimi smartfonami. Podczas prezentacji niemal wszyscy występujący kładli na to duży nacisk i chcieli pokazać, że to właśnie nowe Motki mogą być partnerem idealnym. Ciężko ocenić czy seria Moto będzie świetna dla każdego, ale nowa badania pokazują, że smartfon już dawno nie jest tylko zwykłym narzędziem codziennego użytku.

Ankieta, której wyniki widzicie poniżej, została przeprowadzona w siedmiu krajach i wzięło w niej udział 7112 użytkowników smartfonów. Niestety wśród tych państw nie znalazła się Polska, ale śmiało można stwierdzić, że u nas wyniki prawdopodobnie byłyby podobne. Sam zauważyłem, że w wielu kwestiach zawyżałbym rezultaty.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/9]

Jeśli ktoś spytałbym mnie, czy śpię ze swoim telefonem (60% ankietowanych), korzystam z niego w toalecie (57%) oraz czy byłaby to jedna z pierwszych rzeczy, którą wziąłbym w czasie pożaru (54%), bez zająknięcia odpowiedziałbym, że tak. Smartfon jest dla mnie nie tylko gadżetem, ale również narzędziem pracy, więc prawie się z nim nie rozstaję. Na szczęście w reszcie spraw jestem trochę bardziej normalny.

Zdecydowanie sen i kąpiel stawiam wyżej niż smartfona, a z racji tego, że żaden z moich telefonów nie jest wodoszczelny, to nie zabieram ich pod prysznic jak 17% ankietowanych (chociaż kiedyś mi się zdarzyło). Staram się też mu nie zwierzać, jak robi to 40% użytkowników, a jeśli chodzi o weekend to zdecydowanie wybrałbym czas spędzony z drugą połówką niż telefon, chociaż 22% osób myśli inaczej.

Te badania są szczególnie ciekawe, ponieważ można w nich również wyczytać, że 79% osób nie lubi gdy smartfon dzwoni w miejscach publicznych lub na ważnych spotkaniach. Jednocześnie aż 39% ankietowanych nie jest zadowolonych ze swojego "smartfonowego związku". Zapewne bardzo duża część tych osób śpi z telefonami, więc jest to nieco zastanawiające. Możliwe, że szykują się oni do zmiany i szukają już czegoś nowszego, dlatego aktualne urządzenia wydają się miej atrakcyjne.

Teoretycznie większość tych rezultatów nie powinna być dla nikogo specjalnie zaskakująca, ponieważ już dawno smartfony towarzyszą nam niemal w każdej chwili, ale nadal niektóre wyniki budzą zastanowienie. Jeśli dla ponad połowy osób to jest jedna z pierwszych rzeczy do ratowania podczas pożaru, a 22% woli poświęcić seks z drugą połówką dla smartfona, jest to skłaniające do myślenia. Sam mówię też o sobie, chociaż ja - mimo tego, że nigdzie nie ruszam się bez telefonu - nie postawiłbym go wyżej niż drugiego człowieka.

Źródło: Motorola via phonearena.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)