Motorola stawia na Androida?

Motorola stawia na Androida?22.09.2009 12:06
Motorola stawia na Androida?
Paweł Żmuda

Analityk z Global Equities Research, Trip Chowdhry zasugerował ostatnio, że Motorola planuje wypuścić na rynek kolejnych dziesięć komórek wyposażonych w system Android. Co więcej, premiery nowych urządzeń mają mieć miejsce w ciągu najbliższych sześciu lub dziesięciu miesięcy. Oznacza to średnio jedną komórkę na 30 dni. Bajki?

Faktycznie, współpraca Motoroli z Google rozpoczęła się świetnym modelem Dext, ale czy nie za wcześnie na takie stwierdzenia? Szef Motoroli zapowiadał co prawda kolejne komórki z Androidem, ale analityka z Global Equities Research chyba trochę poniosło. Według Chowdhryego, kolejne Motorole z Androidem mają zmieścić się w przedziale cenowym 40 - 400 dolarów. Oznaczałoby to, że do sprzedaży trafią zarówno high-endy jak i urządzenia skierowane do mniej zamożnych klientów. To ma jakiś sens, ale czy nie są to zwykłe narkotyczne wizje?

By poprawić swoje notowania, koncern Motorola powinien wypuścić serię dobrych telefonów. Android jest jednym z najpopularniejszych systemów, więc sukces marketingowy jest z góry zapewniony. Ale dziesięć? W mniej niż rok? Bez przesady.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)