Motorola wychodzi na prostą?

Motorola wychodzi na prostą?
29.10.2009 15:00
motorola
motorola
Paweł Żmuda
Paweł Żmuda

Wygląda na to, że nadchodzą dobre czasy dla Motoroli. Nie chodzi tylko o premierę Droida oraz ofensywę Googla, sieci Verizon i na iPhone'a w której nowa komórka Motoroli odgrywa kluczową rolę, ale także o wyniki finansowe spółki. Czy koncern wykorzysta swoją szansę?

Z opublikowanego właśnie raportu finansowego wynika, że w trzecim kwartale 2009 roku na konto amerykańskiego producenta spłynęło 12 milionów dolarów! Wynik ten nie jest może porażający, ale jeśli zestawimy go ze stratą 397 milionów w tym samym okresie roku ubiegłego - widać wyraźną poprawę. Dobre wyniki finansowe za trzeci kwartał doprowadziły do awansu Edwarda Fitzpatricka, który stał się pełnoprawnym dyrektorem finansowym spółki.

Firma wyprodukowała prawie 14 milionów urządzeń, co oznacza, że jej udział w rynku telefonów komórkowych w trzecim kwartale wyniósł około 4,7%. Nie jest to dużo, ale wynik ten powinien zostać poprawiony. Wszystko wskazuje na to, że sprzedaż Motoroli znacznie wzrośnie. Motorem napędowym będą Androidy z nową Motorolą Droid na czele, która już wkrótce pojawi się także w Europie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)