Motorola wygrywa: iPhone'y zakazane w Niemczech [aktualizacja]

Motorola wygrywa: iPhone'y zakazane w Niemczech [aktualizacja]

Motorola górą w procesie z Apple'em (fot. netbooknews.com)
Motorola górą w procesie z Apple'em (fot. netbooknews.com)
Kamil Homziak
03.02.2012 18:20, aktualizacja: 03.02.2012 19:20

W Niemczech toczy się chyba najwięcej procesów z udziałem Apple'a. Finał sprawy, w której Motorola oskarżyła koncern z Cupertino, jest taki, że musi on wycofać ze sprzedaży iPhone'y. Czym zawinił?

W Niemczech toczy się chyba najwięcej procesów z udziałem Apple'a. Finał sprawy, w której Motorola oskarżyła koncern z Cupertino, jest taki, że musi on wycofać ze sprzedaży iPhone'y. Czym zawinił?

Sprawa dotyczy oferowanego przez Apple'a oprogramowania iCloud, pozwalającego na synchronizację danych w urządzeniach z iOS lub MacOS i magazynowanie ich w chmurze. Według Motoroli Apple naruszył jej patenty związane właśnie z systemem oraz sposobami synchronizacji danych. Do tego zdania przychylił się sąd rejonowy w Mannheim i nałożył zakaz sprzedaży na urządzenia, które łamią wymienione patenty.

W związku z tym już teraz z niemieckiego Apple Store mają zniknąć iPhone'y 3G, 3GS i 4, a także iPady wyposażone w modemy 3G. Wyrok nie jest jednak prawomocny, a firma Tima Cooka już zapowiedziała złożenie apelacji. W wydanym oświadczeniu Apple przekonuje, że nie mógł złamać spornych patentów Motoroli, ponieważ 7 lat temu uznała je ona za integralną część ogólnodostępnych standardów przemysłowych.

Jabłkowy gigant zapewnia, że klienci nie powinni mieć problemu z zakupem odpowiednich urządzeń. Co prawda nie można ich nabyć online w sklepie producenta, ale autoryzowani sprzedawcy powinni mieć jeszcze zapasy.

Jaki będzie finał tej sprawy? Czy nieprawomocny wyrok, jak zwykle, wywoła szum, a później blokada zostanie zniesiona? Wszystko wyjaśni się za jakiś czas. Na razie zakończenia wojny patentowej nie widać, a Apple coraz częściej przegrywa bitwy.

Aktualizacja:

Właśnie okazało się, że zakaz przestał obowiązywać. To rzecz jasna nie zasługa niebywale szybkiej pracy niemieckiego sądu, ale gotówki, jaką zdecydowało się wyłożyć Apple. Dokładne szczegóły umowy nie są znane. Wiadomo jedynie, że jabłkowa firma już wcześniej rozważała zakup licencji, problemem była jedynie zaporowa cena. Ta w ciągu ostatnich godzin albo zmalała, albo Apple zdecydował się wydać więcej niż początkowo chciało.

Źródło: EngadgetDroid Life

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)