Motorola X Phone i jej wygląd potwierdzone przez FCC

Motorola XFON (fot. @evleaks)
Motorola XFON (fot. @evleaks)
Miron Nurski

13.05.2013 16:11, aktual.: 13.05.2013 18:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dokumentach opublikowanych przez amerykańską Federalną Komisję Łączności (FCC) pojawił się telefon Motoroli o nazwie kodowej XFON. Czy to długo oczekiwany X Phone, który miał zrewolucjonizować rynek?

W dokumentach opublikowanych przez amerykańską Federalną Komisję Łączności (FCC) pojawił się telefon Motoroli o nazwie kodowej XFON. Czy to długo oczekiwany X Phone, który miał zrewolucjonizować rynek?

O X Phonie tworzonym przez Google'a i Motorolę mówi się od dawna. Osoby, które miały styczność z tym telefonem, mówiły o nim, że to "prawdziwy przełom", produkt, który "zmieni reguły gry". Z pierwszych przecieków wynikało, że słuchawka ma się charakteryzować bardzo wytrzymałą obudową, długim czasem pracy baterii na jednym ładowaniu oraz potężnym oprogramowaniem skupionym na ekosystemie Google'a.

Im bliżej było daty rzekomej premiery tego urządzenia, tym mniej pojawiało się przecieków. Ostatnio nawet chińscy analitycy snuli domysły, jakoby Google całkowicie zrezygnował z tego projektu i dał wolną rękę Motoroli.

Doniesienia te niejako mogą potwierdzać dane udostępnione przez FCC. Wynika z nich, że Motorola zarejestrowała już urządzenie o nazwie kodowej XFON, które ma trafić do oferty amerykańskiego operatora AT&T. Jeśli wyszukiwarkowy gigant wciąż byłby zainteresowany rozwojem tego projektu, to prawdopodobnie w pierwszej kolejności sam zająłby się jego dystrybucją, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Nexusów.

Co dziś wiemy o tym smartfonie? Przede wszystkim znany jest zarys jego wyglądu.

Motorola XFON (fot. phonearena)
Motorola XFON (fot. phonearena)

Powyższy szkic idealnie pokrywa się ze zdjęciami, które trafiły do sieci kilka dni temu.

Motorola XFON (fot. Tinhte.vn)
Motorola XFON (fot. Tinhte.vn)

Możemy być już zatem pewni, że Motorola XFON/X Phone będzie wyglądała dokładnie tak:

Motorola XFON (fot. Tinhte.vn)
Motorola XFON (fot. Tinhte.vn)

Jest to wersja deweloperska, pozbawiona oficjalnych oznaczeń, jednak ze szkicu opublikowanego przez FCC wynika, że nadany przez nią stempel pojawi się na tylnej części obudowy. Z reguły robi się tak tylko wtedy, gdy oznaczeń nie da się umieścić pod tylną klapką. Wygląda więc na to, że będzie to nierozbieralna konstrukcja, a co za tym idzie - ogniwo będzie niewymienne.

Znana jest także rozdzielczość ekranu, która wynosi 1196 x 720 pikseli. Jego przekątna nie została oficjalnie potwierdzona, jednak wcześniejsze przecieki - które najwidoczniej się potwierdziły - sugerują, że będzie to ok. 4,8 cala.

Na razie brakuje jakichkolwiek szczegółów na temat pozostałej części specyfikacji, ale potwierdzone do tej pory dane są co najwyżej dobre i trudno mówić o wielkiej rewolucji. Wciąż jednak możemy mieć nadzieję na wytrzymałą obudowę, mocną baterię i solidne oprogramowanie, o którym wspominano w pierwszych przeciekach.

Niestety, nie wiemy również, czy inny wariant tego urządzenia w dalszym ciągu tworzony jest we współpracy z Google'em, a dla nas jest to kluczowa informacja, bo zależy od niej ewentualna dostępność tego modelu na rynku europejskim. Jak wiadomo, Motorola oficjalnie wycofała się już z naszego kontynentu, więc jeśli dystrybucją X Phone'a nie zajmie się wyszukiwarkowy gigant, będzie to po prostu kolejny model amerykańskiego koncernu, który obejrzymy jedynie na filmach i zdjęciach zrobionych przez szczęśliwych klientów zza oceanu. Jeśli o słuchawce nie usłyszymy na startującej 15 maja imprezie Google I/O 2013, będzie to oznaczało, że prawdziwa jest druga opcja.

Źródło: Phone ArenaFCC

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)