Motorola X Phone - nowa seria urządzeń dla najbardziej wymagających?

X Phone (fot. tapscape.com)
X Phone (fot. tapscape.com)
Adrian Nowak

19.03.2013 11:30, aktual.: 19.03.2013 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obecnie nie wystarczy już zaprezentowanie kolejnego urządzenia z ciekawą specyfikacją, by zainteresować nim użytkowników. Potrzebne są prawdziwe rewolucje, szczególnie w przypadku debiutujących serii smartfonów.

X Phone to prawdopodobnie nazwa nowej serii urządzeń, która ma być pierwszym wyraźnym efektem przejścia Motoroli Mobility pod skrzydła Google'a. Ostatnio wiele mówi się na ich temat i choć są to oczywiście tylko plotki, wydają się wiarygodne i układają w logiczną całość. Czym więc mogą się wyróżnić nowe smartfony amerykańskiego producenta?

Pierwsze urządzenie X Phone może zostać oddane użytkownikom już w czerwcu. Niedługo po majowej konferencji dla deweloperów urządzeń z Androidem, na której smartfon powinien zostać zaprezentowany. Niestety, nie ma co liczyć na futurystyczne rozwiązania, takie jak wyginane ekrany czy przeźroczyste urządzenia. Siła nowych gadżetów Motoroli będzie tkwiła raczej w czym innym.

Według nieoficjalnych informacji Google chce, by użytkownicy mogli dokładnie spersonalizować swoje urządzenie przed zakupem. Można będzie wybrać nie tylko zainstalowane oprogramowanie czy wygląd systemu, ale również dopasować do swoich potrzeb specyfikację oraz obudowę - podobnie jak jest obecnie z niektórymi modelami pecetów.

Możliwość wyboru koloru obudowy czy dostosowania ilości wbudowanej pamięci oraz szybkości procesora może zachęcić do zakupu wiele osób z zacięciem technologicznym. Oczywiście istotna będzie również finalna cena telefonu, bo konkurencja na rynku mobilnym jest tak duża, że i bez specjalnych udogodnień nietrudno znaleźć dopasowane do własnych potrzeb urządzenie.

Reszta plotek dotyczy aktualizacji nowych telefonów, czym ma się zajmować bezpośrednio Motorola, a nie operatorzy. Każde nowe urządzenie X Phone ma otrzymać co najmniej jedną pełną aktualizację do nowego wydania Androida, opcjonalnie będzie można również poprosić o urządzenie bez blokady SIM oraz z odblokowanym bootloaderem.

Google na szczęście słynie ze sprzedawania swojego sprzętu z niewielkimi marżami, więc można mieć nadzieję, że X Phone będzie kontynuacją tego typu polityki. Ze względu na konieczność dopasowania sporej liczby parametrów nowe urządzenia w pierwszej kolejności prawdopodobnie będą sprzedawane przez Internet.

Jeśli nowe gadżety Motoroli rzeczywiście będzie się dało tak spersonalizować, bez wątpienia jest szansa na powstanie kolejnej niezwykle lubianej linii smartfonów. Założę się, że konkurencyjne firmy również zdecydują się na podobne rozwiązania. Już teraz pierwsze kroki w tym kierunku wykonały HTC czy Nokia.

Źródło: Android and Me

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)